Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory!

Německý Albstadt hostí úvodní podnik seriálu horských kol v olympijském
cross country.

Bikeři vstupují do velmi důležité, předolympijské sezóny, která bude zásadní pro generování národních kvót pro olympijské hry v Tokyu. V Albstadtu i Novém Městě bude startovat kompletní česká špička, všichni jezdci jsou v pořádku, bez zdravotních omezení.

Zajímavostí je, že v Albstadtu a také v následujícím víkendu v Novém Městě na Moravě budeme moci sledovat závod nejlepších juniorů světa v rámci Juniorské světové série.

Junioři se vrací do programu světového poháru horských kol po několika letech.

„Je to společná aktivita a úsilí trenérů Německa, Rakouska, Švýcarska, Anglie a naše. Návrat juniorů do seriálu Světového poháru horských kol chápeme nejenom jako důležitý prvek zajišťující budoucnost olympijského cross country ale také jako logistickou a ekonomickou úsporu. Je samozřejmě rozdíl, jestli jedeme jeden víkend s juniory do Francie a druhý víkend závodíme s elitou v Německu nebo jestli jedeme v jednom výjezdu s elitou i juniory jenom na jedno místo. Také úroveň světového poháru dospělých je někde úplně jinde, než zajištění pouze Juniorské světové série.
Velmi tímto děkuji Petrovi Vaňkovi, Petrovi Markovi a všem organizátorům SP v Novém Městě, že nás v tomto úsilí podpořili,“
komentuje sympatický počin trenér Viktor Zapletal.