Zuzana Šafářová na evropském šampionátu bronzová! 

Česká reprezentantka Zuzana Šafářová vybojovala na Mistrovství Evropy v portugalské Anadii bronzovou medaili v disciplíně Eliminátor. Skvěle si vedl i český tým ve štafetách, který obsadil šesté místo.

Šafářová obsadila v kvalifikaci XCE druhé místo a semifinálovou jízdu s přehledem vyhrála. Ve finálové jízdě nestačila pouze na Italku Gaiau Tormenu a druhou Slovenku Terézii Ciriakovou.

Výborně si v mužském Eliminátoru vedl prvním rokem junior Václav Ježek, který startoval na evropském šampionátu ve společné kategorii do třiadvaceti let a Elite. Ježek se prosadil na desátém místě a je tak příslibem pro českou cyklistiku do budoucnosti! 

V dopoledním programu týmových štafet slavil vítězství tým Nizozemska. Český tým, který nastoupil do závodu složený pouze z mladých jezdců kategorie junior a U23 ve složení Jan Zatloukal, Jan Sáska, Zuzana Šafářová, Ondřej Novotný, Eliška Hanáková a Adéla Holubová, obsadil šesté místo. České reprezentanty od bronzu dělila pouhá půlminuta.

V sobotu se o medaile na mistrovství Evropy bude bojovat v disciplíně cross country v kategorii juniorů a v neděli v kategorii do třiadvaceti let.

Výsledky:

Týmové štafety:

1. Nizozemsko 1:07:02, 2. Itálie +0:50, 3. Německo +1:39, 4. Rakousko, 5. Velká Británie +2:06, 6. ČR +2:15.

Eliminátor:

Ženy Elite: 1. Gaia Tormena (It.), 2 Terézia Ciriakova (Svk.), 3. Zuzana Šafářová (ČR).

Muži Elite: 1. Jakob Klemencic (Slo.), 2 Ricardo Marinheiro (Por.), 3. Ede-Karoly Molnar (Rum.)… 10. Václav Ježek (ČR).