Bikeři se chystají na světový šampionát v maratonu

IMG_2203Česky bikový tým čeká přesně za týden v neděli 26. června světový šampionát v maratonu (XCM) ve francouzském Laissacu. Reprezentační trenér Viktor Zapletal na šampionát, který je součástí závodu Roc Laissagais, nominoval silné složení v počtu sedmi reprezentantů.

Mezi ženami bude českou republiku reprezentovat evropská šampionka z roku 2014 a bronzová z mistrovství světa z roku 2014 – Tereza Huříková (Superior MTB Team). Českou šampionku v XCM doplní na startu Jana Pichlíková z celku ČS Specialized Junior MTB Team.

Na start mužů se postaví celkem pět reprezentantu a nebude chybět náš nejlepší biker Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC), který se v maratonu dokázal prosadit naposledy v roce 2014. Tehdy se Kulhavý stal světovým šampionem a na mistrovství Evropy skončil stříbrný. Po jeho boku se postaví specialista na dlouhé tratě a bronzový z letošního evropského šampionátu v Lotyšsku Kristián Hynek. Člen týmu Topeak Ergon se stal sám evropským šampionem v roce 2012 a rok nato vybojoval bronz. Na startu je doplní česká špička v maratonech – mistr ČR v XCM Pavel Boudný (Česká spořitelna – Accolade), Jiří Novák (Cst Superior Brentjens Mtb Racing Team) a Matouš Ulman (Česká spořitelna – Accolade).

Ženy absolvují závod na 70 kilometrů s převýšením 2 587 metrů nad mořem, muži mají trať na 90 kilometrů, kde nastoupají 3 130 metrů.

Česká reprezentace do místa dějiště odlétá již ve středu, kde absolvují na trati individuální trénink.

Nominace MS XCM Laissac  (7 účastníků):

Ženy Elite:

1. Huříková Tereza  (Superior MTB Team)

2. Pichlíková Jana  (ČS Specialized Junior MTB Team)

Muži Elite:

1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC)

2. Kristián Hynek (Topeak Ergon Racing Team)

3. Pavel Boudný (Česká spořitelna – Accolade)

4. Jiří Novák (Cst Superior Brentjens Mtb Racing Team)

5. Matouš Ulman (Česká spořitelna – Accolade)

Realizační tým:

1. Viktor Zapletal

2. Petr Vlášek

3. Tomáš Dvořák

4. Radim Kořínek

Kompletní propozice závodu zde.