Bikeři zaznamenali v Turecku dalších pět pódiových umístění

Pět pódiových míst patří českým reprezentantům v druhém závodě turecké série, kterým byl Velo Alanya MTB CUP zapsaný jako C1 v kalendáři UCI.

Mezi elitou byla druhá Karla Štěpánová a třetí Jana Czeczinkarová. V juniorkách zvítězila Aneta Novotná, druhé místo obsadila Karolína Bedrníková a mezi juniory byl třetí Václav Veverka. 

Úspěch reprezentantů si pochvaloval reprezentační trenér Viktor Zapletal.

“Mám velikou radost z výkonu holek eliťaček, škoda defektu Terezky Tvarůžkové v předposledním kole, kdy jezdila na prvním místě. V závodě mužů elite jezdil Martin Stošek na třetím místě, bohužel defekt a následný pád mu neumožnil závod dokončit. Zkušeně jel v silné konkurenci Honza Škarnitzl a pohlídal si body,” komentoval výkony trenér.

“Velmi dobrý výkon podali mladí jezdci do 23 let v konkurenci, která tady je, a bojují o každé místo. A samozřejmě mi dělají radost naši junioři, Anetka s Kájou s přehledem obsadily první dvě místa a Vašek Veverka v juniorech doslova vyválčil bronz,” doplnil Viktor Zapletal.

“Zítra nás čeká ještě jeden závod kategorie C1, kam jedeme zase všichni a pokusíme se navázat na dnešní a včerejší výkony,” upřesnil nedělní program Viktor Zapletal.

Výsledky: 

Muži Elite:

1. Timofei Ivanov (Rus), 2. Antoine Philipp (Fr.), 3. Reto Indergand,… 10. Jan Škarnitzl, 14. Samuel Jirouš, 17. Jan Zatloukal, 24. Jan Sáska, 29. Jakub Kučera, DNF. Martin Stošek (všichni ČR).

Ženy Elite:

1. Githa Michiels (Bel.), 2. Karla Štěpánová, 3. Jana Czeczinkarová (obě ČR), 11. Tereza Obořilová, 14. Tereza Tvarůžková (všichni ČR).

Junioři:

1. Oleksandr Hudyma (Ukr.), 2. Tim Rex (Bel.), 3. Václav Veverka (ČR)… 7. Filip Jech (Adastra Cycling Team), 8. František Hojka (Express CZ-Tufo Team Kolín), 9. Filip Konečný (ČR), 14. Matěj Pospíšil, 18. Daniel Rubeš (oba Express CZ-Tufo Team Kolín).

Juniorky:

1. Aneta Novotná, 2. Karolína Bedrníková (obě ČR), 3. Mariia Sukhopalova (Ukr.), 4. Štěpánka Hojková (ČR).

Foto: Matěj Charvát