Tvarůžková a Novotná v Turecku vítězné

Třetici turecké série závodů zakončil nedělní podnik Alanya MTB Cup a čeští reprezentanti opět pokračovali v pódiových umístěních.

Pozice na stupních vítězů obsadila v elitní kategorii po suverénní jízdě Tereza Tvarůžková, na stupních jí doplnila Jana Czeczinkarová. Obdobně se dařilo v juniorských kategoriích Anetě Novotné. 

“Terka Tvarůžková dneska jela závod stylem start cíl a je vysoce pravděpodobné, že se nám profiluje další žena absolutní světové špičky. Na jedničku zvládla turecké závody i Jana Czeczinkarová a Karla Štěpánová, které předvedly po všechny tři dny vyrovnané výkony, což nebylo v dané konkurenci nic jednoduchého,” komentoval výsledek žen reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Mezi muži vybojoval nejvyšší pozici Jan Škarnitzl, který skončil sedmý. Martin Stošek skončil desátý. V juniorech navázal na stabilní výsledky Filip Konečný.

“V elitní kategorii mužů dnes opět bojovali Honza Škarnitzl a Martin Stošek o přední umístění a postarali se o dramatický závod do posledních metrů. Stabilní výkony předvedli mladí jezdci kategorie U23 i dnes se umístili v první třetině startovního pole, to je velmi slibné. A vysoký výkonnostní standard udrželi i junioři, celá ta čtyřka, kterou jsem tady měl, je velmi talentovaná,” doplnil k výkonu mužů Zapletal.

Výsledky:

Muži Elite:

1. Antoine Philipp (Fr.), 2. Reto Ondergand (Švýc.), 3. David Nordemann (Niz.),.. 7. Jan Škarnitzl, 10. Martin Stošek, 21. Jan Zatloukal, 27. Samuel Jirouš, 31. Jan Sáska (všichni ČR), 35. Jakub Kučera (Express CZ-Tufo Team Kolín).

Ženy Elite:

1. Tereza Tvarůžková (ČR), 2. Githa Michiels (Bel), 3. Jana Czeczinkarová (ČR),… 7. Karla Štěpánová, 12. Tereza Obořilová (obě ČR), DNF. Adéla Holubová (ČR).

Junioři:

1. Oleksandr Hudyma (Ukr.), 2. Filip Konečný (ČR), 3. Tim Rex (Bel.), 4. Filip Jech (Adastra Cycling Team), 5. Václav Veverka (ČR).

Juniorky:

1. Aneta Novotná (ČR), 2. Mariia Sukhopalova (Ukr.), 3. Virag Gergely (Maď.), DNF. Karolína Bedrníková (ČR).

Foto: Matěj Charvát