Bikery čeká úvodní závod olympijské nominace v Langenlois!

jaroslav-kulhavý-2016V rakouském Langenlois odstartuje v neděli úvodní závod národní nominace bikerů o třetí postupové místo na Olympijské hry v Riu 2016.

Na startu budou chybět oba naši nejlepší bikeři, Jaroslav Kulhavý a Ondřej Cink, kteří již mají svou nominaci jistou.

Jaroslav Kulhavý se zotavuje po úraze na Kypru a jeho vstup do závodní sezóny zatím nelze blíže specifikovat. Ondřej Cink se účastní závodu švýcarského poháru ve snaze získat další potřebné body do olympijského rankingu týmů a upevnit tak současnou čtvrtou pozici českého olympijského týmu mužů.

Při zranění Jaroslava Kulhavého totiž momentální kvóta tří mužů pro Rio vůbec není jistá a při síle italského a německého týmu, které jsou aktuálně na páté a šesté pozici, bychom mohli o třetí postupové místo přijít, pokud by se našim jezdcům nedařilo, protože nejvyšší kvótu tří jezdců v Riu má jistou pouze pět nejlepších zemí světa.

O případnou nominaci budou také usilovat ženy, které aktuálně nemají žádné postupové místo pro Rio a česká reprezentace bude spoléhat především na výkonnost naší nejlepší závodnice, Kateřiny Nash, která se rozhodla po pauze v minulém roce o návrat do vrcholové cyklistiky a  pokusí se v průběhu jarních závodů, společně s dalšími českými reprezentantkami, vyjet potřebné body zajišťující účast v Riu.

jaroslav-kulhavý-2016

Foto: Michal Červený