Česká štafeta na ME v Novi Sadu šestá

Česká štafeta zahájila evropský šampionát bikerů šestým místem. 

Reprezentanti ve složení Ondřej Cink, Jan Zatloukal, Karolína Bedrníková, Tereza Sásková, Jitka Čábelická a Filip Konečný obsadili na Mistrovství Evropy v závodě šestičlenných štafet šesté místo. 

Ondřej Cink a Jan Zatloukal rozjel závod skvěle, ale v závěru to nestačilo, když český tým zastavily technické problémy. Zvítězili Italové Luca Braidot, Filippo Agostinacchio, Martina Berta, Sara Cortinovis, Marika Tovo a Juri Zanotti. Druhé místo obsadil tým Švýcarska a na stupních je doplnili Němci.

“Přestože česká štafeta po dvou úsecích vedla díky Ondrovi Cinkovi a Janu Zatloukalovi o 20 sekund, smůla v podobě technických problémů juniorky Karolíny Bedrníkové na třetím úseku znamenala propad až na jedenáctou pozici. Následné jízdy Terezy Sáskové, Jitky Čábelické a finišmana Filipa Konečného znamenaly pro český tým velmi dobré šesté místo. Škoda té smůly,” informoval ze Srbska reprezentační trenér Viktor Zapletal.

V pátek se představí na evropském šampionátu kategorie Masters a večer je na programu Sprint Eliminator.

Výsledky:

1. Itálie (L. Braidot, Agostinacchio, Berta, Cortinovis, Tovo, Zanotti) 1:08:06 hod., 2. Švýcarsko (Albin, Aeborsold, Keller, Schneebeli, Huber, Balmer) +0:18, 3. Německo (Kaiser, Gräter, Benz, Lipp, Eibl, Schehl) +0:34, … 6. ČR (Cink, Zatloukal, Bedrníková, Sásková, Čábelická, Konečný) +1:44.

Foto: Matěj Charvát