Český express Kulhavý navýšil s Američanem Grottsem vedení na Cape Epic

Ani ve čtvrté etapě Cape Epic nechyběly na stupních vítězů české barvy.

Skvěle pokračují čeští jezdci v sedmi etapovém závodě horských kol Cape Epic. Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, neboli český express, jak ho přezdívají místní média, s americkým kolegou Howardem Grottsem (Investec Songo Specialized) obsadili v těžké čtvrté etapě dlouhé 111 kilometrů druhé místo, když o necelých 18 vteřin nestačili pouze na tým Centurion Vaude se Švýcarem Nicolou Rohrbachem a Rakušanem Danielem Geismayrem.

Třetí finišoval švýcarsko-portugalský tým Buff Scott MTB s Francescem Carreterou a Luisem Pintou. V elitní desítce se opět prosadil na šestém místě Čech Kristián Hynek s Rakušanem Albanem Lakatou (Canyon Topeak), ti zratili v cíli na vítěze necelé dvě a půl minuty.

V průběžném hodnocení dnes Kulhavý s Grottsem navýšili své vedení o necelé dvě minuty, když druhý tým Cannondale s Němcem Fumicem a Brazilcem Avancinim ztrácí celkově 4:09. Průběžné třetí místo drží Hynek s Lakatou, kteří mají manko na česko-americké lídry 5:22.

Výkon Kulhavého na letošním Cape Epic je neuvěřitelný. Obdobně to shrnul i reprezentační masér Petr Vlášek, jenž dělá českému reprezentantovi doprovod:

„Jára jel dneska neskutečně. To co předváděl po tom defektu, je neuvěřitelný, prostě český express, jak mu tady všichni říkají.“

Svůj den v kategorii Masters ale neměl tým Willier Force 7C 2 s Čechem Ondřejem Fojtíkem a Italem Massimem Debertolisem, kteří dojeli na sedmém místě se ztrátou přes 25 minut na vítěze. V průběžném hodnocení se česko-italský tým propadl z vedoucí pozice na průběžné druhé místo a ztrácí na nové lídry z týmu CST Sandd A. Eagle AAZ přes sedm minut.

Stabilní výkon dál předvádí Dánka Annika Langvad a Američanka Kate Courtney (Investec Songo Specialized), když dnes kategorii žen opanovaly o 8:24 a v průběžném hodnocení mají náskok více jak půl hodiny.

V pátek je na programu časovka na 39 kilometrů a pořadatelé tuto etapu nazývají „závodem pravdy“. Krátká etapa o délce 39 kilometrů obsahuje tři těžká stoupání, při nichž jezdci nastoupají 1.430 výškových metrů. Prvně přijde na řadu po pěti kilometrech vrchol Rondawell, poté na třináctém kilometru Plantation a na závěr Seven Peaks, odkud následuje třinácti kilometrové klesání zpět do Wellingtonu.

Kompletní výsledky čtvrté etapy naleznete na oficiálních stránkách Cape Epic v sekci Results.