Český pohár horských kol vstupuje do své 26. sezóny!

prudek-specialized-racingPražské Řepy budou ve dnech 9. a 10. dubna dějištěm úvodního podniku nejvyšší tuzemské soutěže horských kol, Českého poháru v disciplínách Eliminátor a Cross-Country a Český pohár Minime.

V posledních letech prodělal Český pohár horských kol řadu změn, které z něj učinily atraktivní soutěž mezinárodního formátu, což se projevilo velkým zájmem startujících zahraničních jezdců.

„Jednotlivé závody disciplíny cross-country jsou již tradičně zapsány v mezinárodním závodu UCI v kategorii C1, která zaručuje závodníkům vysoký zisk bodů a také zajímavé finanční ceny. Například za první místo 16 500 Kč,“ přibližuje Petr Marek, zakladatel a šéf Českého poháru horských kol.

Kalendář Českého poháru horských kol 2016:

Datum Závod Kategorie
9. – 10. duben 2016 Praha 17 – Řepy C1 UCI
30. duben 2016 Teplice C1 UCI
14. květen 2016 Kutná Hora C1 UCI
11. – 12. červen 2016 Brno C1 UCI
16. – 17. červenec 2016 Pec pod Sněžkou C2 UCI
22. – 24. červenec 2016 Bedřichov – MČR CN UCI

Nedělní závody v olympijském cross country v Praze, Brně, Peci pod Sněžkou a v Bedřichově navíc doplní sobotní program dopoledním Českým pohárem MINIME horských kol pro všechny dětské kategorie a odpoledním atraktivním sprintem XC Eliminator.

Český pohár MINIME je cíl, ke který se chtějí pořadatelé Českého poháru stále více přibližovat, podporovat a zdokonalovat, nejenom pro vytvoření kvalitních závodů pro širokou členskou základnu začínajících bikerů, ale také pro aktivní vyhledávání případných talentů s cílem pomoci jim na cestě k výkonnostní cyklistice.

„Do pohárového programu jsme zařadili kategorie dětí, které jsou velmi populární,“ doplňuje Petr Marek.

Atraktivitu letošního Českého poháru horských kol ještě navýší olympijská nominace, která rozhodne o tom, kdo z našich jezdců případně doplní již nominované závodníky, olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého a třetího muže loňského mistrovství světa Ondřeje Cinka v českém týmu pro Olympijské hry Riu 2016.

Vše ale bude záležet na tom, zda se českým jezdcům podaří bez zraněného Jaroslava Kulhavého, který se zotavuje z pádu na Kypru a nemůže se účastnit jarních závodů, udržet kvótu tří míst pro Rio.

Další zajímavostí letošního podniku bude prestižní soutěž týmů a vítěze jednotlivých závodů vždy doprovodí na stupně vítězů i hlavní trofej – kolo.

I v tomto roce jsou pro celkové vítěze seriálu připraveny velmi hodnotné ceny. Celkem se na finančních prémiích rozdá téměř 600 000 Kč a vítězové elitní kategorie mužů a žen získají nový vůz Hyundai Tucson, zapůjčený společností AUTO KOUT na půl roku.

Všemi závody Českého poháru horských kol bude diváky provázet populární dvojice moderátorů, Daniel Stach a Miroslav Lenc.

Více informací na stránkách poharMTB.cz nebo reprezentaceMTB.cz.

prudek-specialized-racing

Zdroj: Viktor Zapletal, foto: Michal Červený