Cink a Czeczinkarová vítězi ČP v Kutné Hoře

IMG_2763-HDTV-(1080)-118HDTV-(1080)raha-repy-2015-mtb-cesky-pohar

Třetí díl Českého Strabag poháru v cross country v Kutné Hoře přinesl mezi ženami třetí triumf Jany Czeczinkarové (Sram Mitas Trek) a po dvou triumfech Jana Škarnitzla (Sram Mitas Trek) vyhrál závod mužů Ondřej Cink (Multivan Merida Biking Team).

Na startu mužů byl i vynikající Švýcar Thomas Litscher a hned po startu se dostal do čela závodu, ale po pádu ve druhém kole z něj odstoupil. Souboj o prvenství se tak zúžil, poté co Škarnitzl předjel Nesvadbu, na dvojici Cink a Škarnitzl (Sram Mitas Trek), více sil měl nakonec bronzový z nedávného evropského šampionátu Cink, který Škarnitzla nechal za svými zády 35 vteřin.

Pro třetí místo si dojel Jan Nesvadba (Expers CZ – Merida Team Kolín). Souboj o třetí olympijské místo vedle Kulhavého a Cinka tak jasně vyznívá pro Škarnitzla, který byl ze všech adeptů nominace ve všech čtyřech závodech vždy nejlépe umístěným závodníkem.

Poprvé se vedle Cinka představil v letošním seriálu Českého Strabag poháru i Jaroslav Kulhavý, který doléčuje zlomenu ruky a dnes dojel na osmém místě.

„Járu potkal defekt, navíc je stále limitovaný ve sjezdech. Potěšitelné ale je, že ruka se lepší a může závodit,“ řekl reprezentační kouč Viktor Zapletal.

Suverenitu v letošním roce na domácích tratích Jany Czeczinkarová neohrozila ani nejlepší česká bikerka posledních let Kateřina Nash. Po startu sice obě jezdily spolu, ale od druhé třetiny závodu se Czeczinkarová své soupeřce vzdálila a s velkým náskokem si dojela pro třetí letošní prvenství v seriálu ČP.

„Kateřině patří velké díky, že vůbec nastoupila a pro naši republiku vybojovala cenné body do olympijské kvalifikace. Teprve včera  přistála v Praze a zcela jistě za týden to bude v jejím podání zcela jiný výkon,“ přidal Zapletal.

I mezi juniorkami opět kralovala  Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing), premiérové prvenství při svém premiérovém startu vybojoval její týmový kolega Richard Holec. Za Šafářovou, která závod absolvovala systémem start – cíl dojela druhá Lisa Pasteinerová z Rakouska, která na ME v Huskvarně ve Švédsku skončila čtvrtá, zatímco Šafářová až šestá.

Výsledky:

Junioři:

1. Holec (Nutrend Specialized Racing) 1:21:31, 2. Skála (ČS Specialized Junior MTB Team) +33, 3. Zeťák (Expers CZ – Merida Team Kolín) + 1:00

Juniorky:

1. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) 1:02:20,  2. Pasteinerová (Rak.) +2:18, 3. Lukešová (ČEZ Cyklo Team Tábor) +3:08.

Ženy:

1. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 1:26:52, 2. Nash (Luna Pro) +1:35, 3. Campuzanová (Mex.) +2:28, 4. Flukerová (N. Zél.) +2:35, 5. Štěpánová (Kona Cycling Point) +2:52

Muži:

1. Cink (Multivan Merida Biking Team) 1:37:48, 2. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) +35, 3. Nesvadba (Expers CZ – Merida Team Kolín) +1:23, 4. Novák (Superior Brentjens Mtb Racing Team) +1:58, 5. Gehbauer (Rak.) +2:31, 6. Vastl (Bianchi Counterval) +3:34