Cink na MS v Kanadě šestý, Čábelická dvacátá!

Čtvrtý den světového šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne pokračoval závodem žen U23 a elitními kategoriemi žen a mužů.

V závodě žen do třiadvaceti let dominovala favoritka Švýcarka Sina Frei, která zvládla 21,5 kilometru dlouhou trať v čase 1:16:34. Z českých reprezentantek skončila po defektu 16. Tereza Sásková a 20. Jana Czeczinkarová.

„Doplatila jsem na ten start, asi to bylo moc rychlý. V Patriotu ve druhým kole jsem chytla defekt, jak jsem byla taková gumová, v depu jsem to musela měnit, ztratila jsem nějaký místa. Taky jsem tam v depu trochu vytuhla. Potom jsem ještě dokázala předjet pár holek,“ komentovala výsledek pro MTBS.cz Tereza Sásková.

V závodě žen se podruhé v kariéře stala světovou šampionkou francouzská reprezentantka Pauline Ferrand-Prévot. Závod o délce 25,6 kilometru dokončila v čase 1:28:51. Česká šampionka Jitka Čábelická skončila na dvacátém místě.

„Dvacítka s odřenýma ušima…. asi dobrý no, ale přiznávám, že jsem čekala trochu lepší umístění. Dneska mi to vůbec nešlo, trápila jsem se nahoru a hodně jsem ztrácela dolů. Nerozuměla jsem si s kolem, nevím jestli jsem se nějak nevystresovala tím, jak včera pršelo. Chybovala jsem hodně, i ve výjezdu v cikcak točkách La Marmote. Sekci Patriot jsem jezdila B-linou, prostě jsem to nedala. Ale musím být spokojená, sezona je super, pořád jezdím kolem té dvacítky, není důvod brečet,“ uvedla pro MTBS.cz Čábelická.

Druhá česká reprezentantka ve startovním poli Karla Štěpánová skončila na 39. místě.

V závodě mužů získal osmý titul Švýcar Nino Schurter, kdy 29,7 kilometru zvládl za 1:27:05. Český reprezentant Ondřej Cink potvrdil, že mu náročná trať sedí a pohyboval se na čele závodu, kdy byl také ve hře o cenný kov. V cíli skončil na šestém místě.

„Jsem strašně spokojený, hlavně s tím, jak ten závod probíhal. Jak jsem odstartoval a jak si hlídal čelo v prvním kole. A z toho se pak odvíjel ten zbytek. Snažil jsem se pak samozřejmě bojovat o co nejlepší umístění, ale ztrácel jsem tady v tom dlouhým sjezdu do cíle. Rozhodla technika. Cíl jsem měl do desítky, takže jsem se šestým místem moc spokojený,“ uvedl pro MTBS.cz Ondřej Cink.

Dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý finišoval jako 48., Jan Vastl 58. a Jan Škarnitzl nedokončil.

Výsledky:

Ženy U23:

  1. Sina Frei (Švýc.) 1:16:34, 2. Laura Stigger (Rak.) +0:31, 3. Loana Lecomte (Fr.) +0:36 … 16. Tereza Sásková +7:29, 20. Jana Czeczinkarová +9:19.

Ženy Elite:

  1. Pauline Ferrand Prevot (Fr.) 1:28:51, 2. Jolanda Neff (Švýc.) +0:43, 3. Rebecca McConnell (Aus.) +1:17 … 20. Jitka Čábelická +8:52, 39. Karla Štěpánová -1 kolo.

Muži Elite:

  1. Nino Schurter (Švýc.) 1:27:05, 2. Mathias Flückiger (Švýc.) +0:30, 3. Stephane Tempier (Fr.) +0:38 … 6. Ondřej Cink +1:34, 48. Jaroslav Kulhavý +8:46, 58. Jan Vastl -1 kolo, DNF. Jan Škarnitzl.

Foto: Robin Nevřala