Cink s Wawakem vyhráli Cyprus Sunshine Epic 2020!

Jezdci týmu Kross Racing Team, Ondřej Cink s Bartolomiejem Wawakem se stali celkovými vítězi Cyprus Sunshine Epic 2020.

V elitní kategorii žen zvítězila formace Specialized Racing Annika Langvad a Haley Batten. Nejlepší českou závodnicí byla čtvrtá Jitka Čábelická jedoucí ve dvojici se Slovinkou Tanjou Zakelj (Gapp Systém – Unior). 

Když jsme ve včerejším zpravodajství předvídali dramatický závěr Sunshine Epic, netušili jsme, jak moc se přiblížíme pravdě. Závěrečná etapa v podobě olympijského cross country byla svou dramatičností a nepředvídatelnými událostmi vyvrcholením celého etapového závodu. Favorit na celkové vítězství Ondřej Cink nastupoval do závodu s viditelným sebezapřením způsobeným nachlazením. A poměrně dlouhou dobu se pohyboval až  v polovině startovního pole a spoléhal na dnes výborně jedoucího Wawaka, který naopak po celý závod neopustil vedoucí trio jezdců. V závěru závodu zrychlil i Ondřej a česko – polská dvojice mohla slavit etapový bronz, ale především celkové vítězství a důležitý bodový příděl do olympijského rankingu.

Obrovskou smůlu si dnes vybrala dvojice týmu Future Cycling Northwave, Kristian Hynek s Martinem Stoškem. Třetí tým průběžného pořadí vstoupil do závěrečného XCO více než slibně. Martin Stošek téměř 2/3 závodu dokázal diktovat tempo celého startovního pole a pohyboval se na čele závodu. Velmi dobře jel i zkušený Kristian Hynek. Bohužel dvojnásobný defekt Martina Stoška daleko od depa rozplynul všechny naděje na prestižní etapové i celkové umístění. Smůlu české dvojice ještě pojistil v závěrečném kole defektem i Kristian Hynek a tým dokončil závod na 22. pozici a v celkovém pořadí se propadl až na deváté místo. Je potřeba dodat, že předvedený výkon maratonských specialistů na Sunshine Epic je velmi slibný před blížícím se Cape Epic. A vyzdvihnout musíme výkon mladého Martina Stoška, který pod pečlivým dohledem Kristiana Hynka roste do bikera světové extratřídy.    

V kategorii žen nedošlo k větším překvapením. Etapové i celkové vítězství si pohlídala dvojice týmu Specialized Racing před Kate Courtney a Erin Huck (Scott Sram). Třetí dokončily závod Emily Batty a Evie Richards (Trek Faktory Racing XC). Vyrovnaně absolvovala závod také naše nejlepší závodnice Jitka Čábelická se Slovinkou Tanjou Zakelj a s přehledem si pohlídaly výborné čtvrté místo v celkové klasifikaci.

Karla Štěpánová s Janou Czeczinkarovou dnes dokončily cross country na sedmé pozici a toto umístění české dvojici náleží i v celkovém pořadí.

Výsledky:

4. etapa:

Celkové pořadí: