Sunsine Epic – silní Češi znovu na pódiu! 

Třetí etapa kyperského Sunshine Epic měla oprávněně označení Královská. Na jezdce čekalo náročných 63,5 kilometrů s převýšením 1.550 metrů.

Navíc, jak je u této etapy v posledních letech už zvykem, úsilí jezdců komplikoval déšť, silný vítr a nepříjemný chlad. Do dnešní etapy nenastoupila favorizovaná dvojice Jaroslav Kulhavý, Jan Vastl z důvodu nachlazení olympijského vítěze a s ohledem na jeho start v nejtěžším etapovém závodě světa, Cape Epic. 

Češi dnes znovu zazářili! Vynikající individuální jízdu předvedla Jitka Čábelická, která navzdory defektu dokázala držet krok s předními týmy Specialized Racing a Scott – Sram. Vybudovala si potřebný náskok a v cíli spolu s Tanjou Zakelj (Gapp Systém – Unior) slavily etapový bronz. V průběžném pořadí náleží česko – slovinské dvojici velmi dobré čtvrté místo.

Sedmé místo v etapě i v celkovém pořadí drží česká dvojice Karla Štěpánová s Janou Czeczinkarovou.

Dramatický průběh měl závod mužů, na čele závodu byli všichni favorité. Přísnou týmovou taktiku a jízdu ve dvojici volili po celý závod Kristian Hynek s Martinem Stoškem (Future Cycling Northwave). Bezchybná týmová spolupráce jim vynesla etapové stříbro a v průběžném pořadí závodu se posunuli už na medailovou třetí pozici.

Vysoký výkon předváděla vedoucí dvojice Ondřej Cink a Bartolomiej Wawak (Kross Racing Team). V závěrečném sjezdu sice byli zdrženi defektem Ondřeje Cinka, nicméně se jim podařilo vybojovat třetí místo v etapě a s náskokem necelých 48 sekund udrželi vedení v celkovému pořadí Sunshine Epic.

Zítra čeká na závodníky závěrečné olympijské cross country na tradičním okruhu v Mantra tou Kampiou. Odstupy před zítřejším závodem jsou mezi jednotlivými dvojicemi minimální a Sunshine Epic 2020 tak spěje k dramatickému vyvrcholení. Držte palce našim reprezentantům!

Výsledky:

3. etapa:

Po 3. etapě:

Výsledky podrobně naleznete na www.activatecyprus.com.

Fotogalerie z etapy: