Defekt odsunul Kulhavého a Sausera na průběžné třetí místo

Nejdelší etapa letošního ročníku Cape Epic nevyšla pro česko-švýcarskou dvojici dle představ.

Přesně 112 kilometrů s převýšením 2150 výškových metrů čekalo dnes na účastníky nejslavnějšího etapového závodu horských kol Cape Epic v Jihoafrické republice.

Jaroslav Kulhavý se Švýcarem Christophem Sauserem v barvách Investec-Songo-Specialized měli dnes v plánu zaútočit na žlutý trikot lídra, to ale dvojnásobným šampionům tohoto závodu překazil v závěru etapy defekt. Kulhavý a Sauser tak při opravě ztratili ve finiši na vítězný tým Scott-SRAM Young Guns 3:16 a po této ztrátě obsadili čtvrté místo.

Vedení závodu tak stále od prvních dní úspěšně drží tým Cannondale s Němcem Manuelem Fumicem a Brazilcem Henriquem Avancinim. Na druhé místo s mankem 1:42 se posunul olympijský vítěz a mistr světa Švýcar Nino Schurter s krajanem Matthiasem Stirnemannem v barvách týmu Scott Sram. Kulhavý se Sauserem ztrácí na třetím místě 2:15.

Dařilo se česko-rakouskému celku Topeak Ergon s Kristiánem Hynkem a Albanem Lakatou, ti obsadili osmé místo. Mitas Superior s Filipem Adelem a Tomášem Višňovským finišovali jako sedmnáctí.

Výsledky čtvrté etapy Cape Epic naleznete zde.