Dvojice Kulhavý-Gaze šestí v první etapě Cape Epic

Švýcarská dvojice Nino Schurter a Lars Forster pokračují ve vedení Cape Epic.

Dvojice týmu Scott Sram v první zatěžkávací zkoušce, kterou byla první etapa na 111 kilometrů, dorazila do finiše s náskokem 2:51 před týmem Cannondale Factory o 4:09 před celkem Bulls Legends.

Z českých reprezentantů se nejlépe prosadil Jaroslav Kulhavý, který s novozélandským kolegou Samem Gazem (Investec Songo Specialized) skončili na šestém místě.

“Sam dneska dvakrát spadnul, což se projevilo i na výsledku. Věřím, že to zítra bude lepší,” komentoval po etapě Kulhavý.

Že pro Sama Gaze nebyla etapa ideální, se vyjádřil také na sociální síti, kde uvedl, že absolvoval nejtěžší 4,5 hodiny na kole ve své kariéře. Rovněž také ve vyjádření pochválil parťáka Kulhavého, který etapu zvládl skvěle a udržel je pár vteřin od pódia.

Na vítěze zaznamenali v cíli ztrátu necelé čtyři a půl minuty. O čtyři minuty později dorazil Kristian Hynek s Norem Petterem Fagerhaugem (Canyon).

Celkově 42. místo, ale ve své kategorii třetí, obsadil Ondřej Fojtík s Portugalcem Josem Silvou (Mitas Head).

V etapě se nedařilo kvůli technickým problémům včera třetímu týmu Kross Spur, ve složení Ondřej Cink a Španěl Sergio Montecon. V etapě finišovali na 67. místě a v cíli zaznamenali ztrátu 59:32.

V průběžném hodnocení drží vedení Scott Sram, který před Cannondale o 3:33. Na třetím místě se ztrátou 6:14 je Kulhavého celek Investec Songo Specialized. Tým Canyon s Hynkem je na sedmém místě s mankem 10:16.

Úterní druhá etapa nabídne porci 90 kilometrů s převýšením 2.250 metrů.

Podrobné výsledky na cape-epic.com.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mitas Cycling (@mitascycling),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mitas Cycling (@mitascycling),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jaroslav Kulhavy (@jaroslavkulhavy),