Cape Epic: Cink a Mantecon druzí

Ondřej Cink společně se svým parťákem Španělem Sergiem Manteconem nestačil ve druhé etapě nejslavnějšího etapového závodu Cape Epic pouze na Švýcary Schurtera a Forstera.

Česko-španělská dvojice v barvách Kross Spur v etapě dlouhé 90 kilometrů zaostala v cíli o necelou půl minutu za týmem Scott Sram. Třetí místo bral německo-brazilský celek Cannondale. V TOP 10 se prosadil také Kristián Hynek s Norem Petterem Fagerhaugem, ti zaostali za vítěznou dvojicí o 2:53.

Propad v průběžném pořadí zaznamenal tým Investec Songo Specialized v čele s Jaroslavem Kulhavým a Novozélanďanem Samem Gazem. Novozélanďan po včerejší etapě neměl ideální den, když dnes prodělal několik nepříjemných pádů a s následnými bolestmi se potýkal celou etapu.

“Závod je ztracen. Sam měl dnes několik pádů a celý závod trpěl. Nechtěli jsme to ale vzdát,” uvedl Kulhavý po etapě.

V kategorii masters finišovali opět na třetím místě Ondřej Fojtík a Jose Silva (Mitas Head).

V průběžném pořadí je na tom z českých zástupců nejlépe tým Canyon s Kristianem Hynkem, kteří ztrácí na pátém místě na vedoucí Scott Sram 13:09. Na 19. místě je Investec Songo Specialized se ztrátou 34:14. Kross Spur má ztrátu 1:00:55.

Ve středu je na programu druhá nejdelší etapa letošního ročníku o délce 107 kilometrů. Jezdci zde nastoupají 2.800 výškových metrů s nejvyšším bodem Groenlandberg.