Hynek ve třetí etapě Cape Epic osmý, Kulhavý vítězství neobhájí

Třetí etapa nejslavnějšího etapového závodu na horských kolech Cape Epic nepřinesla pro české barvy pozitivní zprávy.

Loňský vítěz závodu Jaroslav Kulhavý titul neobhájí. Důvodem je odstoupení jeho novozélandského parťáka Sama Gaze, který se od první etapy důsledkem pádu potýkal se zdravotními problémy. Stejný problém řešil také Matouš Ulman, který přišel o Slováka Tomáše Višňovského. Zda budou oba čeští reprezentanti v závodě dál pokračovat samostatně, rozhodnou dnes večer.

Úvod druhé nejdelší etapy o délce 108 kilometrů začal stoupáním na nejvyšší bod letošního ročníku Groenlandberg v nadmořské výšce 1.100 metrů. Extrémnímu stoupání však předcházela horská prémie, kde bodovala česko-španělská dvojice celku Kross Spur Ondřej Cink a Sergio Mantecon. Poté si zvolnili a etapu vzali poklidným tempem, aby si odpočali do následujících etap, kde chtějí útočit na triumf.

Z českých reprezentantů se v elitní desítce drží s vidinou na kvalitní výsledek v průběžném pořadí tým Canyon ve složení Kristian Hynek a Nor Petter Fagerhaug. Ti dnes skončili na osmém místě a v průběžném pořadí jsou pátí s mankem 13:09. Tým Kross Spur dnes dokončil na 47. místě a průběžně je 33. se ztrátou přes dvě hodiny.

Úspěch stejně jako v předešlých etapách zaznamenali v kategorii masters opět Ondřej Fojtík s José Silvou (Mitas Head), kteří dnes skončili na druhém místě.

Zítra je na programu časovka dvojic o délce 43 kilometrů a převýšením 1.000 metrů

Průběžné výsledky Cape Epic najdete na cape-epic.com.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ONDŘEJ CINK (@ondrejcink),