Jaký program mají naši bikeři před odletem na OH v Riu?

kateřna_nash-luna-pro-2016-wch-nmnm-ms (1)Jaký program mají naši nejlepší bikeři, kteří nás budou reprezentovat na Olympijských hrách v Riu de Janeiro? Český olympijský tým horských kol je nyní v závěrečné fázi přípravy, proto se podívejme na naší čtveřici z blízka.

Kateřina Nash – Luna Pro

Katka Nash ihned po závodě světového poháru v Lenzerheide odcestovala zpět do USA, kde se bude připravovat až do odletu na olympijské hry. O víkendu se zúčastní závodu amerického poháru (US Cup) v Bostonu a následující víkend pak absolvuje Světový pohár v Mt. Sainte Anne. Do Ria poletí Katka ze San Francisca a k české výpravě se přidá v neděli 14. srpna.

Jaroslav Kulhavý – Specialized Racing

Nejlepší český biker a stříbrný muž z domácího mistrovství světa v Novém Městě na Moravě absolvoval kopcovitý tréninkový camp v Beskydech. V současné době absolvuje objemné tréninky a je ve velké psychické a fyzické pohodě. Od čtvrtka do neděle navíc pojede s týmem pražské Dukly silniční etapový závod Vysočina Tour. Do Ria Jaroslav odletí jako první z našich bikerů už ve středu 10. srpna. Z důvodu lepší adaptace na teplo, které mu při podzimním testovacím závodě nedělalo dobře.

Ondřej Cink – Multivan Merida

Čtvrtý muž světového šampionátu Ondřej Cink absolvuje současné tréninkové dávky v domácím prostředí. V sobotu absolvoval v rámci tréninku závod Šumavský MTB maraton České spořitelny spadající do seriálu Kolo pro život. Ondra následně 1. srpna odcestuje do Kanady na další závod Světového poháru. Zde potom zůstane celý týden a poté odletí z Montrealu přes Panamu do Ria, kde se přidá k českému reprezentačnímu týmu.

Jan Škarnitzl – Sram Mitas Trek

Jan Škarnitzl rovněž absolvoval s Jaroslavem Kulhavým společné soustředění v Beskydech. V sobotu absolvoval Mercedes-Benz Bike Cup v Harrachově, kde si se silnou konkurencí poměřil síly na extrémní trase 138 kilometrů. Dále se bude připravovat doma až do odletu, který se uskuteční v sobotu 13. srpna.

jaroslav-kulhavy