Kulhavý je popáté mistrem republiky!

kulhavý-jaroslavPo roční přestávce se na český bikový trůn vrátil Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing). Dnes v Bedřichově oplatil Ondřeji Cinkovi (Multivan Merida Biking Team) loňskou porážku z Kutné Hory, mezi ženami obhájila titul Karla Štěpánová (Kona Cycling Point), přestože skončila druhá za Barborou Průdkovou (Nutrend Specialized Racing), ta však jezdí v kategorii U23.

Závod mužů byl od začátku v režii dvou našich nejlepších jezdců Kulhavého a Cinka, za nimi dlouho jezdila druhá dvojice, kterou tvořili Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) a Jan  Vastl (Bianchi Counterval Ail). V polovině závodu na sedm okruhů ale Kulhavý nastoupil, získal čtvrtminutový náskok a ten si bezpečně pohlídal až do cíle.

„Jsem relativně spokojen. Poslední roky se mi tituly dost vyhýbaly, neměl jsem štěstí a naopak plno defektů. Byl to poslední test před olympijskými hrami a chtěl jsem zkusit, jak na tom jsem. Škoda, že zapršelo, dělal jsem chyby v technice, párkrát narazil do stromu, nebylo to ideální. Jel jsem z počátku spolu s Cinkem, držel svoje tempo a postupně náskok narůstal, takže jsem mohl v závěru i trochu zpomalit a jet více na jistotu. Technika je nyní moje největší slabina, potřebuji se v tom zlepšit, abych neztrácel vteřiny,“ řekl Jaroslav Kulhavý.

Skvěle dnes jel i Jiří Novák (Cst Superior Brentjens Mtb Racing Team), který se dokázal dotáhnout na Škarnitzla a Vastla, který naopak poté začal ztrácet, ale pátým místem si vybojoval titul mezi jezdci kategorie U23. O bronzu se nakonec rozhodovalo až ve spurtu, v němž byl úspěšnější třetí český olympionik pro Rio de Janeiro Škarnitzl.

Mezi ženami jely na čele od prvního kola Průdková a Štěpánová. Obhájkyni zlata z loňského roku Štěpánové se ve třetím kole podařilo své soupeřce odjet, ale defekt znamenal propad za Průdkovou. Bojovnice Štěpánová si ovšem dnes vybrala kopec smůly. Postihl jí další defekt, po němž musela, jako při předchozím, dlouho běžet do depa. Stříbro získala Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna – Accolade).

„Spokojená jsem maximálně, dokázala jsem vyhrát svůj první závod ČP a navíc to byl domácí šampionát. Vše klaplo, měla jsem den, který se povede pětkrát do roka. Navíc podmínky, kdy se jede na blátě, mám ráda, takže super. Pomohla mi i smůla Karly, hlavně po druhém defektu jsem jí litovala. Ona na to dnes měla, asi by vyhrála, ale takové jsou závody. Jsem strašně ráda, že se mi to povedlo. Neměla jsem dobrý začátek sezóny a forma gradovala dnes a titulu si moc vážím,“ řekla Barbora Průdková

Mezi juniory se vůbec nedařilo favorizovanému Richardu Holcovi, který skončil až sedmý. Nejsilnější byl David Zadák (ČS Specialized Junior MTB Team), ale defekt jej odsunul na druhé místo a zlato vybojoval Josef Jelínek (Sram Mitas Trek). Naopak mezi juniorkami kralovala letos suverénní Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing), která druhou v pořadí Alexandru Olivovovou (Bike 2000) porazila o 6:09 a vybojoval letos již svůj pátý domácí titul.

Výsledky:

Muži:

1. Kulhavý (Specialized Racing) 1:28:21, 2. Cink (Multivan Merida Biking Team) +25, 3. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) +1:06, 4. Novák (Cst Superior Brentjens Mtb Racing Team) +1:07, 5. VastlU23  (Bianchi Counterval Ail) +2:28, 6. Průdek U23 (Nutrend Specialized Racing) +3:30

Ženy:

1. PrůdkováU23  (Nutrend Specialized Racing) 1:24:43, 2. Štěpánová (Kona Cycling Point) +1:17, 3. Škarnitzlová (Česká spořitelna – Accolade) +1:54, 4. Czeczinkarová U23 (Sram Mitas Trek) +3:07, 5. Ježková (GT Opportunity Brno) +6:16, 6. Veselá (GT Opportunity Brno) +8:58.

Junioři:

1. Jelínek (Sram Mitas Trek) 1:02:04, 2. Zadák (ČS Specialized Junior MTB Team) +47, 3. Skála (ČS Specialized Junior MTB Team) +2:34.

Juniorky:
1. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) 1:00:04, 2. Olivová (Bike 2000) +6:09, 3. Krupová (Expres CS Merida Team Kolín) +6:39.

Zdroj: ČSC