Jaroslav Kulhavý bere na OH v Riu stříbrnou medaili!

IMG_0137Český reprezentant Jaroslav Kulhavý si dojel v dlouho očekávaném olympijském závodě horských kol pro skvělou stříbrnou medaili! Nestačil pouze na fenomenálního Švýcara Nina Schurtera, nejsilnějšího borce poslední doby. Peter Sagan v úvodu letěl, z posledního místa na startu se během pár minut prodral do úplného čela závodu, avšak brzké mechanické problémy ho stály závod. 

Třetí místo nakonec urval Španěl Carlos Coloma, který v závěrečných stovkách metrů odjel svému francouzskému soupeři Maxime Marotteovi. Francouzi, jedna z velmocí z tohoto sportu, se tak z Ria budou vracet bez medaile. V první desítce skončila trojice z nich, přičemž jeden z trojice největších favoritů, Julien Absalon, skončil až osmý.


V závodě, ve kterém nejlepší museli mít i hodně štěstí, protože mechanické problémy a především defekty připravily o naděje řadu jezdců, se z krásného pátého místa radovalo největší překvapení dne – Kolumbijec Jonathan Botero. 

Smutně dopadl závod pro Petra Sagana, který neuvěřitelným způsobem vlétl do závodu. Z poslední pozice během úvodních pár minut prosvištěl nepozorovaně až do samotného čela závodu. Na konci prvního kola ho však téměř zastavil defekt předního kola a než se dostal do depa, ztratil příliš mnoho času. Poté ho ještě kamery minimálně dvakrát zachytily s technickými problémy. Určitým zklamáním je také až 14. místo Ondřeje Cinka, který se netajil myšlenkami na nejvyšší příčky. 

To suverénní dvojice Kulhavý – Schurter se až do předposledního kola střídala v čele závodu s více jak půlminutovým náskokem na španělsko-francouzský tandem za nimi, než rodákovi z Ústí nad Orlicí v kopcích silnější Švýcar upláchl a během následujícího půl kola si vytvořil zásadní náskok. Český reprezentant pak měl ale čas si v klidu vychutnat i tak krásné druhé místo. 

 

Výsledky:

1. Nino Schurter (Swi) 1:33:28
2. Jaroslav Kulhavy (Cze) +0:50
3. Carlos Coloma Nicolas (Spa) +1:23
4. Maxime Marotte (Fra) +1:33
5. Jhonnatan Botero Villegas (Col) +2:16
6. Mathias Fluckiger (Swi) +2:24
7. Luca Braidot (Ita) +2:57
8. Julien Absolon (Fra) +3:15
9. David Valero Serrano (Spa) +3:32
10. Victor Koretzky (Fra) +3:59
14. Ondřej Cink (Cze) +4:50
22. Jan Škranitzl (Cze) +7:43