Nash vybojovala na OH v Riu páté místo!

katerina_nash_olympijsky_zavod-rio_2016Kateřina Nash dnes pod pěti kruhy v Deodoro parku v Rio de Janeiro přepisovala historii, když výborně rozjela svůj již v pořadí třetí olympijský závod na horských kolech. V průběhu závodu několikrát bojovala i o medailové příčky a nakonec pátým místem vytvořila nejlepší český výsledek mezi ženami na olympijských hrách. Vítězkou závodu se stala suverénní Švédka Jenny Rissveds.

Jediná česká zástupkyně v devětadvacetičlenném pelotonu měla výborný start a do prvního okruhu vedla skupinu favoritek. Z vedoucí sedmičlenné skupiny později odskočila Švýcarka Linda Indergand a její atak vedoucí závodnice rozdělil skupinu na dvě trojice. V první jela Švédka Jenny Rissveds, Polka Maja Wloszczowská a Švýcarka Jolanda Neff. V té druhé společně s Kanaďankami Catherine Pendrel a Emily Batty nechyběla česká reprezentantka Kateřina Nash.


Důležitý okamžik nastal v polovině závodu, když z čela odpadla vedoucí Švýcarka Indergand a později odpadla od Švédky Rissveds a Polky Wloszczowské i její krajanka Neff. Švýcarky se tak posunuly za první pětici. Ve druhé skupině tak začal boj o bronz, který rázným atakem a následnou výbornou stíhací jízdou využila Kanaďanka Pendrel.

V závěrečných dvou kolech se udržovalo vysoké tempo, které v popředí dokázala navýšit pouze, nejmladší ze všech startujících žen, Švédka Rissveds, a získala tak s přehledem ve svých dvaadvaceti letech první zlato na olympijských hrách. Pro své již druhé stříbro z olympijských her si dojela dvaatřicetiletá Polka Wloszczowská. Bronz si vybojovala Kanaďanka Pendrel. Čtvrtá skončila její krajanka Batty a páté místo brala nejúspěšnější česká bikerka Nash.

Zítra olympijské hry pokračují závodem mužů, kde nebude chybět v českých barvách obhájce zlata z Londýna 2012 Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink a Jan Škarnitzl. Závody odstartují v 17:30 SEČ.

Výsledky:

Olympijský závod žen:

1. Rissveds (Švéd.) 1:30:15, 2. Wloszczowská (Pol.) -37, 3. Pendrel -1:26, 4. Batty (obě Kan.) -1:28, 5. Nash (ČR) -2:10, 6. Neff (Švýc.) -2:28, 7. Davison (USA), 8. Indergand (Švýc.) obě -3:12.