Jaroslav Kulhavý zpět v sedle!

jk-zlomenina-navratOlympijský vítěz Jaroslav Kulhavý může po 37 dnech konečně sednout na kolo a zase pevně sevřít řídítka v rukou. Zdá se, že se dvojitá zlomenina levého zápěstí po operaci a 5 týdnech klidu v sádře zahojila a jednatřicetiletý biker může po pauze znovu začít s tréninkem na už rozjetou olympijskou sezónu.

Úvodní závod světového poháru cross country v australském Cairns ale musí ještě nejlepší český biker vynechat. Pokud by tak neudělal, riskoval by otevření zlomeniny, což by opět prodloužilo jeho dobu léčení.

“Po tom, co mi minulý týden sundali sádru, můžu už relativně dobře držet řídítka. Zatím to trochu bolí, ale doufám, že ruku brzy a dobře rozhýbu. Do terénu to ale zatím určitě není, bolí to i na rozbité silnici, takže první závod světového poháru pro mě bohužel nepřipadá v úvahu,” říká Jaroslav, který se na upraveném kole snažil vozit už posledních deset dní i se sádrou, ale do optimálního tréninku to mělo pořád daleko.

Kulhavý nyní bude tréninkové dávky střídat s rehabilitací. Nástup na startovní čáru vidí v plné síle až v květnu.

“Další tři týdny bych podle lékařů ruku neměl příliš zatěžovat, musím být opatrný. Čeká mě rehabilitace a budu se snažit postupně zapojovat do závodů. Chci závodit co nejdříve a alespoň ve stoupáních držet závodní tempo, byť vím, že v technice budu mít ze začátku asi problémy. Zvažuju proto i nějaké silniční závody nebo technicky lehčí maratony. Naplno pojedu pravděpodobně až v květnu,” vysvětluje další kroky.

Začít by mohl už o nadcházejícím víkendu v Letech u Prahy, kde startuje největší seriál horských kol Kolo pro život, jehož je Jaroslav tváří.

“V Brdech stejně jako vloni nebudu chybět, ale jestli se postavím na start hlavního závodu ještě sám nevím. Možná se svezu po startu jen na první kopec, abych vyzkoušel, v jakém stavu tělo po té pauze vlastně je,” dodává Jaroslav na svém webu.

jk-zlomenina-navrat (1)

Zdroj a foto: jaroslavkulhavy.cz