Kavalír a Tvarůžková vyhráli úvodní závod ČP v XCE

Domácí biková sezona odstartovala dnes v Kutné Hoře úvodním závodem Strabag Cupu ve sprintu Eliminator.

Dopoledne proběhl 1. závod Českého poháru MTB XCO dětí a pak následoval první závod ČP MTB XCE. K radosti domácích příznivců v závodu mužů kraloval Jakub Kavalír z KC Kutná Hora. Nejrychlejší byl v kvalifikaci a i v dalších jízdách, včetně té finálové se mu soupeři dívali jen na záda. Spolu s ním vystoupili na stupně vítězů Luděk Šeller (ČS Specialized Junior Team) a Dominik Prudek (Moravec Team).

Mezi ženami kralovala ve finále Tereza Tvarůžková (Rocky Mountain Factory Team). V kvalifikaci byla nejlepší Polka Magdalena Sadlecká (Bike Kaczmarek Electric Team), ale nakonec se musela spokojit se třetím místem, druhé místo brala Petra Kozelská (Bike 2000), která vyhrála semifinále.

Mezi juniory prošel celou soutěží zcela suverénně Daniel Bittner (Author Team Stupno), v závodu juniorek vyhrála kvalifikaci Jana Tesařová (Moravec Tam), nejlepší byla i v semifinále, ale ve finále nedojela, a tak na nejvyšší stupeň vystoupila Sofie Joannidu (Bike 2000).