Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!

Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.

Petr Kelemen dobře zvládnul dopolední klasifikační jízdu a ze čtvrté pozice bez problému postoupil do odpoledního finále. Sam Jirouš po pádu a následných technických problémech klasifikační jízdu nedokončil.

Odpolední finále za účasti nejlepších 20 jezdců byla velmi rychlá a dramatická podívaná pro diváky obklopenou trať v Garden Parku.

„Dneska mě to bavilo, škoda toho závěru, mohl jsem být ještě lépe, měl jsem nastoupit v tom posledním kole dřív,“ komentoval svůj výkon v cíli závodu Petr Kelemen.

Zítra je na programu poslední disciplína kombinačního závodu, silniční kritérium. Česká dvojice má stále ještě šanci, za určitých okolností, vybojovat medaili, když ze sedmého místa na pódiu ztrácí 57 bodů.

Výsledky:

Finále Short track:

  1. Eric Fetter (Maďarsko) 19:33, 2. Yevgeniy Fedorov (Kazachstán) +0:01, 3. Nicolas Kess (Lucembursko) +0:02, .. 5. Petr Kelemen (Česká republika) +0:03

Průběžné pořadí (4 z 5 disciplín):

  1. Kazachstán (Brussenskiy, Fedorov) 308 b., 2. Lucembursko (Kess, Kluckers) 226 b., 3. Maďarsko (Fetter, Fulop) 174 b.,… 7. Česká republika (Kelemen, Jirouš) 117 b.