Čeští junioři na YOG celkově sedmí

Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.

Na tomto umístění nic nezměnil ani poslední závod, jímž bylo silniční kritérium na 32 kilometrů, ve kterém Petr Kelemen obsadil osmé místo. Samuela Jirouše bohužel potkal další pád a s četnými odřeninami závod nedokončil.

„Výsledek úplně neodpovídá výkonnosti kluků, měli potenciál bojovat o medaili, nicméně vybrali si tady nevšední dávku sportovní smůly, což mně mrzí. Bez náhodných komplikací nebo bez ne vlastní vinou zaviněného pádu jeli vlastně jenom úvodní týmovou časovku, kde obsadili čtvrté místo. Na druhou stranu musím říct, že předvedli bojovnost a závodní nasazení, za které je velmi chválím. Oba si odvážejí zkušenosti a zážitky na celý život a věřím, že v budoucnu bude alespoň jeden z této dvojice v nominaci na olympijské hry dospělých. Talent a schopnosti na to mají, teď bude hodně záležet na jejich dalších cyklistických krocích a především vysoce kvalitní tréninkové práci,“ okomentoval umístění českého týmu reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Překvapivými vítězi kombinovaného závodu horských kol a silničních disciplín na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires se stala suverénní dvojice z Kazachstánu. Stříbro získalo Lucembursko a bronz Velká Británie.

Výsledky:

Silniční kritérium:

  1. Harry Birchill (Velká Británie), 2. Gleb Brussenskiy (Kazachstán), 3. Yoel Agustin Vargas (Argentina), .. 8. Petr Kelemen (Česká republika), DNF – Samuel Jirouš.

Konečné pořadí (5 z 5 disciplín):

  1. Kazachstán (Brussenskiy, Fedorov) 418 b., 2. Lucembursko (Kess, Kluckers) 276 b., 3. Velká Británie 253 b.,… 7. Česká republika (Kelemen, Jirouš) 137 b.