Kulhavý a Grotts vyhráli šestou etapu Cape Epic, navýšili vedení na více jak osm minut

Suverénním způsobem ovládla česko-americká dvojice šestou etapu Cape Epic.

Profil šesté etapy Cape Epic, 76 kilometrů s převýšením 2.000 metrů, sedl nejlépe českému reprezentantovi Jaroslavu Kulhavému a Američanu Howardu Grottsovi (Investec Songo Specialized), kteří suverénně zvítězili o více jak minutu před italským týmem Trek Selle San Marco s Rebensteinerem a Casagrandem. Se ztrátou 1:07 finišoval tým Cannondale s Němcem Fumicem a Brazilcem Avancinim.

Páté místo obsadil Čech Kristián Hynek s Rakušanem Albanem Lakatou (Canyon Topeak). Na vítězný tým ztratili v cíli 1:31.

Kulhavý v předposlední etapě opět předvedl neuvěřitelný výkon v podobě „českého expressu“, když se držel stále v čele. V průběžném hodnocení navýšili vedení na 8:26. Druhé místo, jenž odsunulo Hynka s Lakatou na třetí místo, převzal Fumic s Avancinim. Hynek s Lakatou ztrácí 8:47.

Nejlepší výkon pro české barvy opět předvedl v kategorii Masters Ondřej Fojtík a Ital Massimo Debertolis, jenž získali zpět průběžné vedení, které si upevnili na necelých sedm minut.

V neděli je na programu závěrečná etapa, Grand finale, o délce 67 kilometrů a převýšením 2.000 metrů. Sedmá etapa startuje ve Wellingtonu a cíluje ve Val de Vie. První stoupání začíná již na třetím kilometru na vrchol Beulah, poté následuje nejvyšší bod dne, šesti kilometrový Haweqwa, kdy jezdci při strmém stoupání zdolají více jak 450 metrů. Posledním převýšením bude tří kilometrové stoupání Bone Rattler, odkud následuje závěrečný sjezd, ten ale nebude úplně snadný, jelikož se řadí do úseku Land Rover a patří k nejrizikovějším sjezdům etapy. Po technickém úseku následuje pěti kilometrový dojezd do finiše, kde se rozhodne o celkovém vítězi Cape Epic 2018.

Výsledky šesté etapy naleznete na oficiálních stránkách Cape Epic.