Kulhavý potřetí vítězem Cape Epic! Hynek na druhém místě

První dvě místa na nejtěžším etapovém závodě horských kol Cape Epic pro české barvy.

V závěrečné etapě – Grand finale – dlouhé 67 kilometrů potvrdili čeští jezdci skvělou formu.

O finální etapě rozhodlo až závěrečné stoupání, kde začal udávat tempo „český express“ Jaroslav Kulhavý. Do té doby jelo pole favoritů pohromadě, na vrcholu tomu ale už tak nebylo. Kulhavý se svým americkým parťákem začali klesat do cíle osamoceně.

Ve sjezdu si je ale ještě dojela italská dvojice Fabian Rabensteiner a Michele Casagrande, kteří se navíc ještě dokázali v klesání od vedoucího týmu Investec Songo Specialized odtrhnout a až do cíle svůj náskok navyšovat. V cíli tak Rebensteiner s Casagrandem najeli na Kulhavého s Grottsem 48 sekund. Třetí místo se ztrátou 1:10 obsadil tým Buff Scott MTB se Španělem Carreterem a Portugalcem Pintem.

Druhý český zástupce Kristián Hynek s Rakušanem Albanem Lakatou (Canyon Topeak) měli již na vrcholu závěrečného stoupání rovněž dostatečný náskok, aby se posunuli na průběžné druhé místo. Navíc právě jejich pronásledující tým Cannondale musel v závěrečném klesání stavět kvůli defektu zadního kola. Hynek s Lakatou si tak s přehledem na čtvrtém místě dojeli pro celkové druhé místo.

Třiatřicetiletý Kulhavý tak slaví celkové třetí vítězství na Cape Epic. Rodák z Ústí nad Orlicí navázal na své úspěchy z roku 2013 a 2015, kdy triumfoval se Švýcarem Christopherem Sauserem. Kulhavý s Grottsem se v letošním ročníku objevili na pódiu celkem šestkrát. V jediné šesté etapě skončili po technických problémech na sedmém místě. Z toho brali dvakrát první místo a čtyřikrát druhé.

Celkové třetí místo vybojoval tým Cannondale v čele s Němcem Fumicem a Brazilcem Avancinim, kteří celkově ztratili na vítěze 13:12.

V kategorii Masters slavili vítězství v dnešní etapě silničářské legendy Američani Hincapie a Vande Velde v barvách týmu Absa-WBR. Pouhé tři minuty za nimi skončili lídři kategorie, Čech Ondřej Fojtík a Ital Massimo Debertolis (Willier Force 7C 2). Ztrátu si mohlo česko-italské duo bezproblému dovolit, když v celkovém hodnocení zvítězili o necelých 18 minut před druhou dvojicí v pořadí.

Úsměv na tvářích v průběhu etapy byl vidět u Dánky Anniky Langvad a Američanky Kate Courtney (Investec Songo Specialized), které nastupovaly do závěrečné etapy s náskokem více jak 46 minut a dojely si tak s jistotou pro celkový triumf.

Celkové výsledky Cape Epic naleznete na oficiálních stránkách.