Kulhavý bere poslední den světového šampionátu stříbro!

IMG_0137

V závěrečném závodě světového šampionátu v olympijské disciplíně cross country v Novém Městě na Moravě bylo co slavit! Stříbrný muž ze čtvrteční štafety Jaroslav Kulhavý přidal do své sbírky z domácího mistrovství světa další stříbrnou medaili. Český úspěch podtrhl čtvrtým místem Ondřej Cink.

Čeští adepti na medaili Kulhavý s Cinkem rozjeli závod dle představ. Oba se první dvě kola drželi předních příček, kde určovali za vášnivého fandění českých fanoušků tempo. Později za to ale vzal Švýcar Nino Schurter, který se čelu závodu s českými jezdci stále vzdaloval. Cinka nakonec zastavil spadlý řetěz, který ho bohužel odsoudil ke konečnému čtvrtému místu. Boj o titul byl tedy na Jardovi, když mu při dojíždění Schurtera nestačil ani Francouz Julien Absalon.

Schurter ale potvrdil kvalitní formu a dojel si již popáté pro titul mistra světa. Kulhavý se jen marně snažil snížit jeho náskok ale i tak si nakonec s přehledem dojel pro stříbro. Bronzovou medaili získal Absalon, jenž ztratil na Švýcara půl minuty.

Ondřej Cink, který se před nabitou Vysočina arénou pokoušel obhájit bronz z loňského mistrovství v Andoře, dorazil na čtvrtém místě s mankem 2:25.

„Nino byl dneska nejsilnější. Když jsem ho střídal po těch dvou kolech, když jsem to táhnul, řekl jsem si, že si odpočnu, ale Nino zrovna nastoupil, takže to byl od něj nejlépe vymyšlený moment, kdy to mohl udělat. Nebyl jsem schopný reagovat a bylo rozhodnuto. Dneska jsem se opravdu nemohl dostat do rytmu. Strašně jsem to tam tahal, nebyl to úplně příjemný závod. Jsem strašně rád i za tu stříbrnou medaili, že jsem to tam také dotáhl,“ uvedl stříbrný muž světového šampionátu Kulhavý.

Výsledky:

Muži elite:

1. Schurter (Švýc.) 1:28:20, 2. Kulhavý (ČR) -17, 3. Absalon (Fr.) -30, 4. Cink (ČR) -2:25, 5. Tempier (Fr.) -2:30, 6. Stirnemann (Švýc.) -2:35, 7. Mantecon -3:01, 8. Valero (oba Šp.) -3:17, 9. Marotte (Fr.) -3:22, 10. Rodriguez (Šp.) -3:45, …34. Nesvadba -6:49, 43. Ulman -7:46, 44. Novák -7:54, 64. Škarnitzl -11:44, 81. Paprstka (všichni ČR) -1 kolo.

Foto: Filip Švestka

Kulhavy-shurter-absolon-mtb-wch-2016-nmnm