Češky do 23 let na MS bikerů atakovaly první dvacítku

Jana_czecinkarova-barbora-prudková-wch-2016-mtb-team-czechČeská reprezentantka Jana Czeczinkarová dojela v Novém Městě na Moravě v závodě žen do 23 let dvanáctá. Její kolegyně z reprezentace Barbora Průdková rovněž atakovala první dvacítku, když do finiše dorazila jako šestnáctá. Závod s přehledem vyhrála Švédka Jenny Rissvedsová.

Závod se pro mladé české reprezentantky, devatenáctiletou Czeczinkarovou a dvacetiletou Průdkovou vyvíjel pozitivně, když v úvodu závodu jezdily po svém boku.

Prvně se vydala do popředí Průdková, té ale došly síly, když později atakovala do předních pozic Czeczinkarová, jež to v cíli dotáhla na dvanácté místo se ztrátou 6:43 na vítězku.

 „Nedokázala jsem se tam dostat. Po třetím kole už jsem se trochu rozjela, trochu jsem to sjela, ale dneska fakt nebyl den,“ komentovala závod Czeczinkarová.

„Soupeřky jsem nevnímala. Jela jsem na svoje nohy, soustředila jsem se na trať. Ani nevím, kdo okolo mě jel, měla jsem klapky na očích, na uších a snažila jsem se vypořádat sama se sebou,“ dodala Czeczinkarová.

Průdková na vítěznou Švédku Rissvedsovou ztratila 7:25.

„Dala jsem do toho všechno. Je vidět, že budu muset potrénovat. Ale jsem v téhle kategorii teprve druhým rokem, mám se kam zlepšovat a myslím, že to půjde nahoru,“ řekla k závodu Průdková.

„Fanoušci tu jsou neskuteční, já jsem ani neslyšela, jak do těch kopců dýchám. Bylo to fakt skvělé,“ popisovala neuvěřitelnou atmosféru světového šampionátu Průdková.

Výsledky:

Ženy U23:

1. Jenny Rissveds (Swe) 1:16:08 hod. 2. Sina Frei (Sui) +1:04 3. Alessandra Keller (Sui) +1:22 4. Evie Richards (Gbr) +2:55 5. Malene Degn (Den) +3:53 … 12. Jana Czeczinkarová +6:43 16. Barbora Průdková +7:25

Foto: Filip Švestka