Kulhavý s Grottsem v první etapě druzí

Druhé místo pro česko-americkou dvojici v první etapě Cape Epic.

Po úvodním nedělním prologu čekala dnes na účastníky první etapa dlouhá 110 kilometrů a převýšením 1.900 metrů. Tyto parametry etapy nejlépe seděly týmu Cannondale Factory, tedy Němci Manuelu Fumici a Brazilci Henrique Avancinimu, kteří v těsném finiši porazili Čecha Jaroslava Kulhavého a Američana Howarda Grottse z týmu Investec Songo Specialized (-1 sek). Se ztrátou přes pět a půl minuty dorazil italský tým Trek Selle San Marco (Fabian Rabensteiner a Michele Casagrande). Stejné místo jako ve včerejším prologu, tedy šesté, obsadili Čech Kristián Hynek s Rakušanem Albanem Lakatou (Canyon Topeak), ti dorazili do finiše se ztrátou 5:52.

Průběžné pořadí Cape Epic hraje do karet Kulhavému a Grottsovi, kteří ztrácí na první místo 40 sekund. Třetí tým v pořadí Centurion Vaude se Švýcarem Nicolou Rohrbachem a Rakušanem Danielem Geismayrem ztrácí 5:36. Čtvrté místo patří Hynkovi s Lakatou, kteří na Cannondale ztrácí 6:46.

Skvělý výsledek předvádí i český zástupce v kategorii Masters Ondřej Fojtík. Ten startuje v barvách Wilier Force 7C 2 s italským kolegou Massimem Debertolisem. Dnešní etapu česko-italská dvojice vyhrála s náskokem 5:37 a v průběžném hodnocení mají náskok již 6:23.

V první zkoušce se nedařilo obhájcům loňského vítězství z týmu Scott-Sram, Nino Schurterovi a Matthiasu Stirnemannovi. Švýcarská dvojice dojela do finiše s mankem přes 21 minut.

V závodě žen včerejší vítězství z prologu obhájil tým Investec Songo Specialized s Dánkou Annikou Langvad a Američankou Kate Courtney.

V úterý je na programu 106 kilometrů dlouhá etapa, jezdci během ní nastoupají 2.000 metrů.

Výsledky 1. etapy Cape Epic naleznete zde.