Hynek v druhé etapě Cape Epic třetí, Kulhavý drží druhé místo

Kristián Hynek s Rakušanem Albanem Lakatou ve druhé etapě Cape Epic na třetím místě. 

Druhou etapu nejslavnějšího etapového závodu horských kol Cape Epic ovládl po sto šesti kilometrech tým Cannondale, ve složení Němce Manuela Fumice a Brazilce Henrique Avanciniho. Z českých reprezentantů se nejlépe prosadil vítěz z roku 2014 Kristián Hynek s rakouským kolegou Albanem Lakatou startující v barvách Canyon Topeak. Ti zaostali za vítězi o pouhé dvě vteřiny.

V TOP 10 skončil i druhý tým včerejší etapy Investec Songo Specialized v čele s Jaroslavem Kulhavým a Američanem Howardem Grottsem. Česko-americké duo ztratilo na vítězný tým 1:42.

Druhé vítězství v kategorii Masters zaznamenal i Čech Ondřej Fojtík s Italem Massimem Debertolisem (Willier Force 7C 2), ti zdolali v cíli o více jak tři minuty silničářské legendy Američany George Hincapieho a Christiana Vande Veldeho (Absa-WBR).

Závod žen byl opět pod taktovkou Dánky Anniky Langvad a Amaričanky Kate Courtney z týmu Investec Songo Specialized.

V průběžném pořadí navýšil své vedení tým Cannondale na 2:23 nad Investec Songo Specialized s Jaroslavem Kulhavým. Tým Canyon Topeak s Kristiánem Hynkem je čtvrtý a ztrácí na lídry závodu přes devět minut. Fojtík s týmem Willier Force 7C 2 v kategorii Masters má v průběžném hodnocení náskok 11:21.

Ve středu je na programu nejdelší etapa letošního ročníku, kdy jezdci absolvují 122 kilometrů a nastoupají 1.800 metrů. Prvních 20 kilometrů zahrnuje tři stoupání. Zhruba na šedesátém kilometru čeká na závodníky nejvyšší vrchol etapy Penn Hill. Záležet bude také na následujícím sjezdu z Penn Hill, kde přijde na řadu technická pasáž s ostrými kameny.

Kompletní výsledky druhé etapy Cape Epic naleznete na oficiálních stránkách.