První medaile na ME v XCO rozdány. Češi v TOP10!

13133236_668962703244634_6172194159016505326_nDalší den na evropském šampionátu ve švédské Huskvarně pokračoval závody Cross-country Olympic (XCO) a české barvy byly vidět, když se Češi ve všech dnešních kategoriích probojovali do TOP10.

Jako první se na start postavily juniorky Adéla Šafářová a Denisa Lukešová. Právě Adéle se dařilo lépe, když v evropské konkurenci obsadila šesté místo. Druhá česká reprezentantka Denisa byla klasifikována jako 20. Závod juniorek ovládla s náskokem přes tři minuty britská reprezentantka Sophie Wright.

Závod junioru byl v převaze francouzských jezdců, když tři z nich finišovali v první pětce. Z titulu evropského šampiona se radoval Francouz Thomas Bonnet před krajanem Axelem Zinglem. Trojici doplnil Švýcar Vital Albin. Naše reprezentace vsázela na české želízko v podobě Richarda Holce, který podal parádní výkon, když celý závod jezdil kolem desátého místa, ale v předposledním kole měl pád a následně poklesl až na 15 místo. Richard to ale nevzdal a zabojoval a ještě se posunul zpět do TOP10 na konečné deváté místo. Druhý český zástupce v juniorské kategorii Jaromír Skála dokončil jako 24.

Dnešní třetí závod v řadě byl závod žen do třiadvaceti let. V tomto závodě byla upřena pravděpodobně největší pozornost na Švédy, jelikož na startu nechyběla favoritka závodu – domácí Jenny Rissveds. Té se ale nepodařilo zvítězit, když skončila druhá za Švýcarkou Sinou Frei. Třetí místo obsadila Britka Evie Richards. České ženy reprezentovaly Jana Czeczinkarová a Barbora Průdková, obě v závodě předvedly solidní výkon v TOP10. Jana byla šestá a Barbora devátá.

Záznam závodu juniorů:

Záznam závodu juniorek:

Záznam závodu žen U23:

Výsledky:

Juniorky:

1. Sophie Wright (Velká Británie)

2. Helene Clauzel (Francie)

3. Caroline Bohé (Dánsko)

6. Adéla Šafářová

20. Denisa Lukešová

 

Junioři:

1. Thomas Bonnet (Francie)

2. Axel Zingle (Francie)

3. Vital Albin (Švýcarsko)

9. Richard Holec

24. Jaromír Skála

 

Ženy U23:

1. Sina Frei (Švýcarsko)

2. Jenny Rissveds (Švédsko)

3. Evie Richards (Velká Británie)

6. Jana Czeczinkarová

9. Barbora Průdková

 

Kompletní výsledky junioři zde.

Kompletní výsledky juniorky zde.

Kompletní výsledky ženy U23 zde.