MS v maratonu? Závod cross-country na 90 km, hlásí závodníci

IMG_8726Nahoru, dolů, do potoka, doprava, doleva, nahoru, dolů, žbluňk! To všechno ve velkém množství vody a bahna, tak to je asi nejvýstižnější charakteristika letošního Mistrovství světa v maratonu ve francouzském Laissac.

Sami závodnici velmi technicky i fyzicky náročnou trat přirovnávají k závodu v cross-country na 90 kilometru. Zajímavou charakteristikou pro místní traily je skutečně nebývale množství tekoucí či stojaté vody. Potokem jedou závodnici nahoru i dolů, a když zrovna neprojíždí potok, musí se vypořádat alespoň s bažinou nebo velkými a hlubokými bahnitými kalužemi.

Všichni jezdci našeho týmu jsou v pořádku a okruh jim vyhovuje. To platí také o specialistovi na maraton, Kristiánovi Hynkovi, který je v Laissac už několik dní a zpočátku mu čistě cross country trať příliš nevyhovovala.

„Už jsem si i já zvykl,“ smál se včera od hlavy až k patě zablácený Kristián.

Úvodní kilometry trati má za sebou také maratonský mistr světa z roku 2014, Jaroslav Kulhavý. Jára přiletěl do Laissac jako poslední z české výpravy, když si musel vyzkoušet v praxi tradiční francouzskou specialitu – stávku dopravců.

Téměř čtyřhodinový trénink na trati v doprovodu trenéra Viktora Zapletala absolvovala také naše nejúspěšnější maratonská závodnice Tereza Huříková – Němcová.

MS XCM Laissac  (7 účastníků):

Ženy Elite:

1. Huříková Tereza  (Superior MTB Team)

2. Pichlíková Jana  (ČS Specialized Junior MTB Team)

Muži Elite:

1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC)

2. Kristián Hynek (Topeak Ergon Racing Team)

3. Pavel Boudný (Česká spořitelna – Accolade)

4. Jiří Novák (Cst Superior Brentjens Mtb Racing Team)

5. Matouš Ulman (Česká spořitelna – Accolade)

Realizační tým:

1. Viktor Zapletal

2. Petr Vlášek

3. Tomáš Dvořák

4. Radim Kořínek

Kompletní propozice závodu zde.