Na Mallorce se společně připravují naši nejúspěšnější cyklisté

kulhavý trenuje na mallorce 2015

Početná výprava našich předních cyklistů odcestovala k úvodnímu zimnímu tréninkovému campu na Mallorcu. Jezdce tréninkové skupiny Viktora Zapletala, olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého a paralympijského vítěze Jiřího Ježka doplňují další reprezentanti, jako je Jan Škarnitzl, Matouš Ulman a také mladí talentovaní závodníci – Barbora Průdková, Adélka Šafářová, Jan Vastl a Matěj Průdek.

„Už několik let pořádáme tréninkové campy mé skupiny tak, aby se jich mohli účastnit naši nejúspěšnější jezdci společně s mladými talentovanými závodníky. Zkušenosti, které od světových cyklistických osobností typu Járy či Jirky Ježka dostávají jsou nedocenitelné,“ přibližuje dlouhodobou tréninkovou ideu trenér Viktor Zapletal .

„Díky pražské Dukle mají jezdci na Mallorce zajištěné odpovídající pohodlí, včetně regenerace. Předpokládám, že skupina absolvuje během 13 denního soustředění tři tréninkové bloky zaměřené především na rozvoj obecné vytrvalosti. Tým je v pořádku. Jára absolvoval před odjezdem zátěžové testy s doktorem Bolkem a vypadá velmi dobře. S nachlazením trochu bojoval Jirka Ježek, ale už by měl být také v pořádku a absolvovat zamýšlený tréninkový cyklus bez omezení,“ dodává reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Další tréninkový camp má skupina naplánovaný v lednovém termínu.

kulhavý trenuje na mallorce 2015

Malorka, Kolokram, / (c) 2014 Rob Trnka

Foto: Rob Trnka, Zdroj: Viktor Zapletal