Nash na SP v Kanadě po dvou defektech 14., Cink 16.

Nejlepší výsledek v elitních kategoriích na Světovém poháru v Mont Saint Anne vybojovala Kateřina Nash, když po dvou defektech obsadila 14. místo. Z mužů se nejlépe prosadil 16. Ondřej Cink.

Česká reprezentantka Kateřina Nash, jež se představila na Světovém poháru naposledy v srpnu 2016, se předvedla ve světové konkurenci ve skvělé formě. V první polovině závodu se držela v elitní desítce, poté její naději na TOP 10 zbrzdily dva defekty a do cíle dorazila na skvělém 14. místě. Vyčerpaná, ale šťastná skončila Karla Štěpánová, která v závodě finišovala na 18. příčce, což je její životní maximum v závodě Světového poháru. Třetí česká žena ve startovním poli, Jitka Škarnitzlová, skončila 28.

Mezi muži se nejlépe dařilo Ondřeji Cinkovi, jenž na jedné z nejtěžších tratí v celém seriálu SP skončil na 16. místě. Jan Vastl byl 45. a Jan Škarnitzl 49. Olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý závod nedokončil.

Dařilo se i českým reprezentantům v kategorii do třiadvaceti let. Jana Czeczinkarová 13. místem vyrovnala své letošní nejlepší umístění ve Světovém poháru. Mezi muži U23 skončil na 18. místě Matěj Průdek.

Nyní čeká nejlepší světové bikery poslední díl Světového poháru, který se uskuteční ve francouzském La Bresse od 25. do 26. srpna. Světový šampionát se uskuteční týden na to, od 4 do 9. září, ve švýcarském Lenzerheide.

Výsledky jsou dostupné na webu UCI.