Nash zvítězila na SP v cyklokrosu ve Waterloo

Famózní vstup do letošního seriálu Světového poháru v cyklokrosu má česká reprezentantka Kateřina Nash.

Po druhém místě před týdnem v Iowa City dnes na nesmírně náročné a bahnité trati ve Waterloo v USA již přemožitelku nenašla a dostala se do čela seriálu.

Nash si s těžkými podmínkami poradila nejlépe ze všech startujících a před druhou Jolandou Neffovou ze Švýcarska přesvědčivě vyhrála o 19 vteřin. Zatímco většina žen bojovala sama se sebou, Nash se na blátě cítila jako ryba ve vodě. I přes několik drobných zaváhání zachovala chladnou hlavu a počínala si v průběhu závodu nesmírně zkušeně. Ve Waterloo se jel zřejmě nejkratší závod v historii, na cyklokrosařky čekaly pouze tři okruhy.

V dramatickém závěru se podařilo mohutně finišující Neffové předjet vysílenou Britku Evie Richardsovou, vítězka úvodního závodu Kanaďanka Maghalie Rochetteová dnes skončila pátá s odstupem minuty a půl a v průběžném pořadí devítidílného seriálu má ztrátu na Nash patnáct bodů.

Výsledky:

Ženy:

  1. Nash (ČR) 41:55, 2. Neffová (Švýc.) +19, 3. Richardsová (Brit.) +31, 4. Honsingerová (USA) +1:25, 5. Rochetteová (Kan.) +1:29, 6. Maniová (Fr.) +1:47.

Pořadí po dvou závodech:

  1. Nash 150, 2. Rochetteová 135, 3. Honsingerová 125, 4. Richardsová 120, 5. Maniová 96, 6. Kaptheinsová (Niz.) 94.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Katerina Nash (@katkanash),

Zdroj: ČSC