Operace zlomeného zápěstí proběhla úspěšně

kulhavý-jaroslavJaroslav Kulhavý se zotavuje po úspěšné úterní operaci dvojité zlomeniny vřetenní kosti levé ruky, kterou si přivodil koncem minulého týdne při pádu v závodě na Kypru.

“Operace trvala tři hodiny, vyhráli si s tím,” říká Jára už s lehkým úsměvem a poděkováním k zákroku, kterým mu as. MUDr. David Veigl, Ph.D v motolské nemocnici spravil zápěstí destičkou a několika šrouby.

Už druhý den po operaci proto mohl odjet s pevnou ortézou domů. Na kolo ale na několik dlouhých týdnů nesmí.
“Zatím neznáme žádnou konkrétní dobu, kdy budu moc začít trénovat alespoň na trenažeru a kdy se opřít o řídítka. Ale je jasné, že to bohužel bude v tréninku velká ztráta,” potvrzuje Jaroslav s tím, že znovu nemocnici navštíví za dva týdny kvůli vyndání stehů a potom pro několik dalších kontrol.

“Ruka byla dost rozbitá, ale lékaři mají z výsledku operace dobrý pocit. Moc děkujeme panu profesoru Štulíkovi a lékařům v motolské nemocnici za perfektní přístup,” dodává k operaci trenér Viktor Zapletal.

Nejprve byl chirurgický zákrok jednou z variant léčby, ale nakonec se ukázal jako jediná možnost, jinak by se Jára v budoucnosti mohl potýkat s trvalými následky.

kulhavý-jaroslav

Foto: Michal Červený