Předolympijský závod v Riu za účasti kompletní světové špičky

predolympijsky-zavod-rio-oh-2016-kulhavyVe čtvrti Deodoro se ve 40 stupňovém vedru uskutečnil předolympijský závod na trati, která bude z 99% představovat za rok tu olympijskou. Okruh je závodníky označován za technicky i fyzicky velmi náročný, dokonce těžší než byl v Londýně. Naši jezdci do závodu nastupovali v tréninkové formě odpovídající konci sezóny a závod samotný byl pro čtveřici, Kulhavý, Cink, Škarnitzl a Vastl především důkladným testem trati před olympijskými hrami.

Areál závodiště byl připravený výborně v olympijském standardu. Otázkou ale zůstává, co se děje za plotem závodišť, jakým způsobem chtějí pořadatelé nastavit temperamentní a divoké Rio de Janeiro do olympijského řádu, a jak vnímají olympiádu sami Brazilci. Podle většiny reakcí místních obyvatel je totiž pořadatelství olympijských her tím posledním, čeho by se potřebovali účastnit a obrovské finanční částky určené pro zajištění her by raději investovali jiným způsobem, zaměřeným především na zvýšení základních životních potřeb ve své jinak nádherné zemi.

predolympijsky-zavod-rio-oh-2016-kulhavy

Výsledky:

Muži:

1. Schurter (Švýc.) 1:20:36, 2. Marotte (Fr.) -2, 3. Tiberi (It.) -1:56, …9. Cink -3:01, 15. Škarnitzl -4:45, 20. Vastl -6:20, Kulhavý (všichni ČR) nedokončil.

Zdroj a foto: skcpraha.cz