Škarnitzl ve vedení etapového závodu Salamina Epic

Český reprezentant Jan Škarnitzl před závěrečnou čtvrtou etapou vede etapový závod Salamina Epic.

Třetí etapa řeckého podniku dnes nabídla kratší maraton o délce 28 km, kde z Čechů nejlépe skončil třetí Jan Vastl. Jako čtvrtý skončil Jan Škarnitzl, který se tak dostal do čela průběžného pořadí. Český jezdec vede závod velmi těsně, když má totožný čas s druhým Španělem Cullellem. Na třetím místě je se ztrátou pěti sekund Jan Vastl.

“Očekával jsem trochu pozvolnější tempo, ale byla snaha o rozdělení první skupiny nebo i o odjetí, ale kvůli vyrovnanosti první pětky to moc nefungovalo. Takže se chvilkami jel doraz a pak se to zase sjíždělo, protože v čele zůstávalo pořád dost lidí. Etapa se dojížděla v šesti lidech, kdy se první čtyři ještě trochu cukli. S Vastlíkem jsme dojeli 3. a 4., dvě vteřiny za vítězem. Celkově nás je asi pět v půl minutě,” hlásí reprezentačnímu trenérovi Viktoru Zapletalovi, Jan Škarnitzl.

Mezi ženami skončila ve třetí etapě 16. Tereza Sásková, ta je v průběžném pořadí 14.

V pátek je na programu závěrečná čtvrtá etapa o délce 68 kilometrů.

“Zítra se jede z hlavního města ostrova na závodiště, je to 16 kilometrů přes jeden kopec a pak jsou dva okruhy o délce 25 km. Povrch je od pěkný šotolky po nejvíc nejrozbitější širší cestu a tak polovina jsou pěkný singletracky,” popisuje závěrečný den závodu Jan Škarnitzl.

Foto: Jiří Štěpaník