Škarnitzl vyhrál ČP MTB v Peci pod Sněžkou

IMG_7803Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) kráčí za vítězstvím v letošním seriálu Českého poháru v cross-country. V pátém dílu, který se  jel v Peci pod Sněžkou, vybojoval již svůj třetí triumf a bezpečně vede průběžné pořadí. Před závěrečným domácím šampionátem, který se jede za týden v Bedřichově, má luxusní náskok. Premiérové letošní vítězství vybojovala Karla Štěpánová (Kona Cycling Point).

Při absenci tria Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink a Jan Vastl udávali v úvodu tempo domácí Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba (oba  Expres CZ – Merida Team Kolín) a spolu se Škarnitzlem se rychle ostatním vzdálili. Ve druhém okruhu nastoupil Škarnitzl a jel si tak pro jasné vítězství. Rychle získal minutový náskok, který si udržoval celý závod. I na dalších místech jezdili jezdci tak, jak se seřadili ve druhém kole.

Na ženy čekaly čtyři okruhy. V úvodu se na čele usadily favoritky, ale od druhého okruhu jezdily závodnice osamocené. Na čele se držela loňská šampionka Štěpánová, za ní vítězka tří úvodních závodů seriálu Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek). V cíli měla Štěpánová náskok 1:06, ale spokojená byla i Czeczinkarová, která bezpečně vede průběžné pořadí seriálu Českého Strabag poháru.

„Závod byl super. Zkusila jsem to hned v prvním výjezdu, abych věděla, jak na tom jsem. Jelo se mi dobře, v kopcích jsem získávala a již po prvním kole měla náskok. Soustředila jsem se na to, abych neudělala chybu. Kopce jsou zde hodně prudké a jsou tady i technické pasáže. Je to o soustředění, neudělat chybu a to se mi povedlo, takže jsem spokojená,“ řekla Karla Štěpánová.

Mezi juniorkami si svojí letošní domácí neporazitelnost udržela Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing) a vyhrála opět systémem start cíl, v němž měla před druhou Denisou Lukešovou (ČEZ Cyklo Team Tábor) náskok 2:36, třetí skončila Lucie Kruponá (Expres CZ – Merida Teasm Kolín).

Svůj třetí start proměnil ve své druhé vítězství junior David Zadák (ČS Specialized Junior MTB Team), ale vyhrál jen s náskokem 19 vteřin před Michaelem Zeťákem (Expres CZ – Merida Team Kolín), třetí dojel Josef Jelínek (Sram Mitas Trek), který si vyrovnanými výkony drží vedení v Českém poháru.

Výsledky:

Muži:

1. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) 1:29:32, 2. Paprstka (Expres CZ – Merida Team Kolín)  +54, 3. Nesvadba (Expres CZ – Merida Team Kolín) +1:30, 4. Novák (Cst Superior Brentjens Mtb Racing Team) +2:58, 5.  Průdek (Nutrend Specialized Racing) +4:49, 6.  Rajchart (Česká spořitelna – Accolade)  +5:49.

Ženy:

1. Štěpánová (Kona Cycling Point) +1:13:34, 2. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) +1:06, 3. Průdková (Nutrend Specialized Racing) +3:15, 4. Ziolkowská (Pol.) +3:52, 5. Škarnitzlová (Česká spořitelna – Accolade) +6:15, 6. Ježková (GT Opportunity Brno) +7:15.

Junioři:

1. Zadák (ČS Specialized Junior MTB Team) 1:05:27, 2. Zeťák (Expres CZ – Merida Team Kolín) +19, 3. Jelínek (Sram Mistas Trek) +1:32.

Juniorky:

1. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) 59:56, 2. Lukešová (ČEZ Cyklo Team Tábor) +2:36, 3. Kruponá (Expres CZ – Merida Team Kolín) +4:33.