SP Albstadt: Kulhavý 4., Nash 10.!

kulhavý_sp_albstadtDnešním dnem pokračoval druhý díl Světového poháru horských kol v německém Albstadtu kategoriemi mužů do 23 let a elitních žen a mužů. Velice kvalitní výsledek předvedl Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing), který po závodní absenci, za kterou mohla březnová zlomenina zápěstí, dokončil závod mužů v plné světové konkurenci jako čtvrtý. Kulhavý zaostal pouze za vítězným Švýcarem Ninem Shurterem (Scott Odlo) a Francouzem Julianem Absalonem (BMC) a Maximem Marottem (BH SR Suntour).

Formu z evropského šampionátu potvrdil i Ondřej Cink (Multivan Merida), jenž v závodě atakoval 13. místo. Jan Škarnitzl zajel rovněž kvalitní výsledek, když byl klasifikovaný jako 18.

Své desáté místo v kategorii elitních žen zopakovala z úvodního podniku světového poháru v Cairns česká reprezentantka Kateřina Nash (Luna Pro). Kateřina jako nejlepší Češka ztratila na vítěznou Dánku Anniku Langvadovou (Specialized Racing) přes tři a půl minuty. Druhou nejlepší českou reprezentantkou v pořadí byla Karla Štěpánová(Kona Cycling Point), jen obsadila 30. místo.

Mezi muži do 23 let se nejlépe prosadil jako 21. Matěj Průdek (Nutrend Specialized), který předvedl v závodě skvělý výkon, když startoval až z 55. pozice na startu. Úřadující český mistr v kategorii mužů do 23. let Jan Vastl (Bianchi Countervail) dokončil závod na 24. příčce. Vítězem závodu se stal Američan Samuel Gaze (Specialized Racing).

Všechny kompletní výsledky naleznete na stránkách UCI zde.