Úvodní závod ČP horských kol pro Škarnitzla, Czeczinkarovou, Jelínka a Šafářovou

český-pohár-horských-kol

Úvodní závod Českého poháru horských kol v Praze Řepích byl ve znamení úspěchu týmu Sram Mitas Trek, který získal hned vítězství ve třech kategoriích. Jediný, kdo dokázal do jejich vítězné šňůry vstoupit, byla juniorka Adéla Šafářová z týmu Nutrend Specialized, jenž opět potvrdila svojí skvělou formu a pokračuje ve své neporazitelnosti.

Ten nejvíce sledovaný závod, kategorie Elite muži, ovládl olympionik Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) před Janem Vastlem (Bianchi Countervail) o čtyři sekundy. Třetí, kdo vystoupil na podium, byl Jan Nesvadba (Expres CZ Merida Kolín), ten zaostal za vítězným Škarnitzlem o 24 sekund.

Mezi ženami Elite potvrdila svojí formu, z minulého týdne z rakouského poháru v Langenlois, kde obsadila čtvrté místo, Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek). Ta porazila druhou úřadující mistryni republiky Karlu Štěpánovou (Kona Cycling Point) o 52 sekund a třetí Jitku Škarnitzlovou (Česká spořitelna Accolade) o 1:49.

Mezi juniory byl nejlepší kolega Škarnitzla a Czeczinkarové z celku Sram Mitas Trek Josef Jelínek. Mezi juniorkami brala vítězství opět Adéla Šafářová (Nutrend Specialized), jež zvítězila suverénně o 2:22.

Výsledky:

Ženy:

1. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 1:23:07, 2. Štěpánová (Kona Cycling Point) +52, 3. Škarnitzlová (Česká spořitelna- Accolade) +1:49, 4. Keseg Števková (SR) +2:29, 5. Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec n. N.) +2:40, 6. Heiglová (Rak.) +3:20.

Muži:

1. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) 1:30:52, 2. Vastl (Bianchi Counterval) +4, 3. Nesvadba +24, 4. Paprstka (oba Expres CZ-Merida Team Kolín) +41, 5. Ulman (Česká spořitelna- Accolade) +1:00, 6. Konwa (Pol.) +1:17.

Junioři:

1. Jelínek (Sram Mitas Trek) 1:02:40, 2. Budziňski (Pol.) +33, 3. Skála (ČS Specialized Junior Racing MTB Team) +59.

Juniorky:

1. Šafářová (Nutrend Specialized Racing.) 58:03, 2. Zielinská (Pol.) +2:22, 3. Lukešová (ČEZ Cyklo Team Tábor) +4:01.