V předolympijském testu skončil Cink sedmý

V předolympijském testovacím závodě, který započne za rok v Tokiu, skončil český reprezentant Ondřej Cink na sedmém místě.

Těžkou trať v japonském středisku Japan Cycle Sports Center v městečku Izu si vyzkoušel také Jan Škarnitzl a dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý. Škarnitzl finišoval jako třicátý a olympijský vítěz z Londýna Kulhavý na 37. místě. Nejrychlejší byl Švýcar Nino Schurter.

V závodě  žen se také na 28. místě představila česká šampionka Jitka Čábelická. Mezi ženami zvítězila Švýcarka Jolanda Neff.

Výsledky:

Muži Elite:

1. Nino Schurter (Švýc.) 1:17:18, 2. Victor Koretzky (Fr.) +0:02, 3. Luca Braidot (It.) +0:10 … 7. Ondřej Cink +0:44, 30. Jan Škarnitzl +5:11, 37. Jaroslav Kulhavý +9:52.

Ženy Elite:

1. Jolanda Neff (Švýc.) 1:16:12, 2. Sina Frei (Švýc.) +1:46, 3. Anne Terpstra (Niz.) +2:30, … 28. Jitka Čábelická +10:41.