Za účasti nejlepších českých bikerů startuje populární, kyperský Sunshine Cup!

Už dvacátý ročník slaví závod horských kol, kyperský Sunshine Cup zařazený do vysoké kategorie UCI HC.

Stejně jako v minulosti, také letos bude mít česká cyklistika na Kypru silné zastoupení. Český národní bikový tým tvoří dvojice elitních mužů, Jaroslav Kulhavý a Jan Škarnitzl, které doplní nadějní mladí reprezentanti do 23 let, Jana Czeczinkarová, Adéla Šafářová, Jan Vastl a Matěj Průdek.

Český reprezentační tým absolvuje na Kypru oba díly Sunshine Cupu, etapový závod Afxentia 2017 a XCO Amathous 2017.

Etapový závod Sunshine Cup Afxentia 2017 tvoří, podobně jako v minulých letech čtyři etapy, které však doznaly celé řady změn. Čtvrteční úvodní časovka je v letošním roce pojatá jako sjezd ve stylu závodu Enduro. Startuje se v historické Lefkaře a jezdci v technicky náročném, 14 kilometrů dlouhém sjezdu sestoupají o celých 730 výškových metrů. Druhá etapa má start a cíl také v Lefkaře, měří 47,9 kilometrů a jezdci v průběhu etapy nastoupají 2100 výškových metrů. Třetí etapa, jejíž start a cíl je ve městě Lythrodontas, je dlouhá 66,5 kilometru s převýšením 2000 výškových metrů. Závěrečnou etapu tvoří závod v olympijském cross country na technickém a atraktivním okruhu v národním parku Mantra tou Kampiou.

Týden poté v neděli 5. března se v unikátním prostředí antických rozvalin v Limassolu pojede závod kategorie C1 UCI Amathous 2017 jako druhý díl Sunshine Cupu.

Naši reprezentanti pojímají pobyt na Kypru jako přípravný tréninkový camp, ve kterém spojí kvalitní tréninkové a závodní kilometry.

Pro olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého bude Kypr poslední přípravou před slavným etapovým závodem Cape Epic, kam odlétá 13. března.