Jaroslav Kulhavý mistrem Evropy v maratonu!

jaroslav_kulhavý-mistr-evropy

Jaroslav Kulhavý dnes v německém Singenu zkompletoval svojí sbírku bikových titulů, když ke svým úspěchům přidal další dres evropského šampiona, tentokrát z maratonu horských kol.

“Tenhle titul mi chyběl, byť už jsem v maratonu vyhrál i mistrovství světa, ale víceméně se to dnes dobře sešlo. Žádný jiný závod tento víkend nebyl a poměrně dobře mi zapadl do tréninku před světovými poháry v cross country. Byla tu dobrá konkurence, prakticky všichni dobří maratonci z Evropy, takže je to pro mně dobrý výsledek a vážím si ho,” řekl po dojezdu 98 kilometrů dlouhého závodu s převýšením 2800 metrů.

“Bylo to relativně v klidu. Po startu jsem čekal, co se bude dít. Asi na 15. kilometru bylo sto metrů singltreku s kořenama a blátem, kam jsem najel první a když jsem vyjel, už jsme byli jen tři s Kristiánem Hynkem a Saschou Weberem. Tak jsme začali jet. Kristián měl potom na konci prvního okruhu nějaké technické problémy a ztratili jsme ho, což byla na druhou stranu i trochu komplikace, protože jsem pak většinou musel táhnout já a za námi jela asi osmičlenná skupina, kde se střidali. Weber byl rád, že se držel v háku, ale v kopcích na tom byl dobře. Když jsme dojeli na značku 15 kilometrů do cíle a náskok byl pořád přes dvě minuty, už jsem věřil, že to udržím,” okomentoval Jára průběh závodu.