Podpořte reprezentanty na SP v NMNM, připraven je bohatý program

logo4Již tento víkend bude areál Vysočiny arény v Novém Městě na Moravě hostit očekávaný Světový pohár horských kol, který bude sloužit zároveň jako generálka na mistrovství světa bikerů v roce 2016. Na programu celovíkendového Světového poháru nejsou pouze závody těch nejlepších bikerů na světě, ale na své si v doprovodném programu přijdou i dospělí s dětmi.

Již od pátku 22. 5. od 9 hodin do 14:30 hodin mohou příznivci cyklistiky sledovat oficiální tréninky žen, mužů a kategorií do 23 let.

Sobotní program odstartuje závod Birell Bike Vysočina, který se jede i jako akademické mistrovství České republiky v maratonu. Po tomto startu můžeme opět sledovat oficiální tréninky mužů a žen, po kterých bude následovat trialové exhibice a vyhlášení vítězů Birell Bike Vysočina. Od 14 hodin se na start postaví ti nejmladší, pro něž je připraven dětský závod.

Pro ty, kteří nevydrží stát pouze u plůtku nebo na tribuně, je připraven Den singletracku, jehož zahájení proběhne v 9 hodin a bude pokračovat až do 16 hodin. V rámci sobotního dne bude pro návštěvníky připraven bohatý program. Nebou chybět hry, soutěže, tvořivé dílny, překážková dráha, cykloškola, jízda zručnosti a skákací hrad pro děti. Pro soutěživé povahy je připravená měřená trasa na singletracku, kde si nejrychlejší přijdou na hodnotné ceny.

V 16:30 hodin odstartují ženy do 23 let úvodní závod Světového poháru horských kol, po kterém bude v 19:30 hodin následovat slavnostní předávání startovních čísel. Pro ty, jenž vydrží ve Vysočina aréně až do noci, je zorganizován atraktivní závod Toi Toi MTB Bight Race a Bike párty.

Přímo programem nabitá neděle začne v 9 hodin závodem mužů do 23 let. V 11:15 hodin se vydají do boje o první cenné kovy ženy elite. Po polední pauze a před startem elitní kategorie mužů, zpestří atmosféru Letecká Red Bull Show Flying Bulls Duo Stanislava Čejky a Jana Rudzinského. Doporučujeme si vychutnat tuto jedinečnou atmosféru z hlavní tribuny, odkud bude nejlepší výhled. Poté se ve 14:15 hodin vydají na trať dlouhou 4 350 metrů muži.

V areálu budou mít návštěvníci možnost koupě sportovních produktů a zároveň si mohou sortiment vyzkoušet. Rovněž nebudou chybět testovací jízdy a slevové akce. Přístupné budou i boxy jednotlivých týmů, u kterých mohou zájemci sledovat závodníky při přípravě na závod nebo získat autogram.

Sobotní program je zdarma. V neděli se za vstup a parkovné platí 300 korun.

Kompletní přehled programu naleznete na oficiálních stránkách pořadatele.