Junioři Czeczinkarová a Průdek na ME pátí

matej_prudek2015

Dvě pátá místa vybojovali čeští junioři na evropském šampionátu v cross country v italském Alpagu. Postarali se o ně Jana Czeczinkarová a Matěj Průdek. Závod dívek opanovala švýcarská naděje Sina Freiová, mezi juniory obhájil zlato z loňského šampionátu ze St. Wendelu dánský biker Simon Andreassen, nejlepší ženou U23 je Perrine Clauzelová z Francie.

„Jak Czeczinkarová, tak Průdek zajeli velmi dobře. Na medaile sice nedosáhli, ale umístění do pětky na Evropě je skvělé,“ zhodnotil reprezentační trenér Viktor Zapletal.
Naopak se příliš nedařilo Barboře Průdkové v kategorii U23. Velká česká naděje však jela nemocná.

„Bára má nějakou chřipku, která se o ní pokoušela již na domácím šampionátu v Kutné Hoře. U ní se každý zdravotní problém projeví velmi výrazně, její výkon je pak poloviční,“ dodal Zapletal.

Před rokem v závodu juniorek zcela opanovaly stupně vítězek závodnice Švýcarska. Letos již loňská šampionka Alessandra Kellerová jezdí o kategorii výše a dnes dojela jedenáctá, ale na zlatém stupni ji nahradila před rokem třetí Sina Freiová a stříbrný stupeň obhájila Nicole Kollerová, s nimiž vystoupila pro bronzovou medaili Ida Janssonová ze Švédska. Jana Czeczinkarová jela velmi dobře již před rokem, kdy skončila osmá a dnes se na náročném okruhu držela celý závod kolem pátého místa, které nakonec v cíli vybojovala. Úspěchem je určitě i třinácté místo Adély Šafářové, která jezdí v této kategorii prvním rokem a bude moci startovat ještě na příštím šampionátu.

Obrovský potenciál potvrdil mezi juniory Simon Andreassen z Dánska, o jehož zlatu nebylo pochyb hned od startu. Do cíle přijel s minutovým náskokem před Antoinem Philippem z Francie, třetí Maxmilian Brandl (Něm.) zaostal již o dvě a půl minuty. Matěj Průdek skončil před rokem až na 22. místě a jeho skok na pátou příčku je obrovský. V jednu chvíli dokonce jezdil i na třetím místě, ale po pádu z medailové pozice klesl, přesto je páté místo vynikající a potěšitelné je i 21. místo Michaela Zeťáka, který jezdí mezi juniory prvním rokem.

Tak jak opanovala závod juniorek Švýcarka, kategorii žen U23 ovládly bikerky Francie. Naprosto jasně mu dominovala jedenadvacetiletá Perrine Clauzelová, která cílem projela o téměř dvě minuty před svojí stejně starou krajankou Margot Moschettiovou, bronzová skončila o rok starší Polka Monika Zurová. Dvě Češky skončily v polovině druhé desítky – Průdková byla patnáctá, o dvě místa za ní skončila mistryně republiky Vendula Kuntová.

V trialu skončila Marie Křivová šestá, Martin Štěpánek obsadil desáté místo.

Výsledky:
Juniorky:

1. Freiová 1:08:19, 2. Kollerová (obě Švýc.) +1:08, 3. Janssonová (Švéd.) +1:27, 4. Bertaová (It.) +3:07, 5. Czeczinkarová (ČR) +4:43, 6. Dubermannová (Něm.) +5:05,…13. Šafářová +9:50, 22. Lukešová (obě ČR) +14:58.

Junioři:

1. Andreassen (Dán.) 1:22:10, 2. Philipp (Fr.) +53, 3. Brandl (Něm.) +2:33, 4. Dervoux (Belg.) +3:33, 5. Průdek (ČR) +3:44, 38. Kadlec (oba ČR) +11:17.

Ženy U23:

1. Clauzelová 1:37:50, 2. Moschettiová (obě Fr.) +1:42, 3. Zurová (Pol.) +2:34, 4. Tascaová +3:28, 5. Rabensteinerová (obě It.) +3:55, 6. Antonovová (Rus.) +4:24, … 15. Průdková +11:58, 17. Kuntová (obě ČR) +12:35.

Zdroj: ČSC