Kulhavý: Cíle mám letos de facto už splněné

jaroslav_kulhavý-mistr-evropyVítězství na horké švýcarské půdě potvrdilo výbornou formu a poslalo Jaroslava zpět do dresu lídra. Biker týmu Specialized Racing zopakoval úspěch z Nového Města na Moravě a vyhrál ve švýcarském Lenzerheide druhý ze třech odjetých závodů seriálu.

Na jezdivé trati v nadmořské výšce 1550 m.n.m. mu k triumfu dopomohly i defekty soupeřů Nino Schurtera a Juliena Absalona.

„Mám velkou radost! Z výsledku i výkonu. Jel jsem si svoje tempo, nechtěl jsem v tomhle vedru a v téhle nadmořské výšce příliš riskovat. Asfaltový kopec na začátku okruhu mi moc neseděl, ale jinak se mi okruh líbil a cítil jsem se výborně. Když potom Nino píchnul, byla to trochu škoda, mohl to mezi námi být pěkný souboj,“ řekl k závodu Jaroslav, kterého naštěstí nijak nelimitovalo naražené koleno ze sobotního lehkého pádu v tréninku.

V polovině seriálu má Jaroslav na první příčce 660 bodů, o 60 více než druhý Schurter.

„Cíle mám letos de facto už splněné, ale prioritou bude teď právě celkové hodnocení svěťáku. Chci v něm skončit co nejlépe, ale zároveň také zkusit i nějaké další modely přípravy, které by jsme praktikovali před olympijskými hrami v Riu,“ vysvětluje Jára a jak řekl, tak také udělal.

Po vítězství zůstal ve Švýcarsku a přesunul se na několik dní do Diavolezze ležícího v nadmořské výšce 3000 metrů.

„Jde o kratší vysokohorský pobyt a test další tréninkové varianty. Nebudu tady ale trénovat a přímo odtud pojedu na další závod Strabag Českého poháru horských kol do Brna, kde bychom měli získat nějaká nová data,“ dodává ke svým plánům na nejbližší dny.

Průběžné pořadí SP MTB XCO:

1. Jaroslav Kulhavý /CZE, Specialized Racing/ 660 bodů
2. Nino Schurter /SUI, Scott SwissPower/ 600 b.
3. Julien Absalon /FRA, BMC Mountainbike Racing/ 510 b.
4. Mathias Fluckiger /SUI, Stocki Pro/ 430 b.
5. Florian Vogel /SUI, Focus XC Pro/ 364 b.

Zdroj: TZ Viktor Zapletal