Tým Nutrend Specialized Racing slaví titul na MČR!

image004Třídenní domácí šampionát bikerů otevřel dnes v Kutné Hoře závod tříčlenných štafet. První zlato vybojoval tým Nutrend Specialized Racing, který tvořili Matěj Průdek, Barbora Průdková a Jan Nesvadba, jinak jezdec celku Nilfisk Alto.

Na start závodu se postavilo jedenáct týmů, z nichž hned čtyři byly z KC Kooperativa SG Jablonec n.N., přesto Jablonečtí na medaili nedosáhli. Stříbro získal celek Sram Mitas Trek ve složení Josef Jelínek, Jana Czeczinkarová a Jan Škarnitzl, který za zlatým triem zaostal o 35 vteřin, bronz získali závodníci Remerx Merida Team Kolín I Tomáš Paprstka, Vendula Kuntová a Michal Zeťák, kteří byli pomalejší o dalších 18 vteřin.

Nejlépe závod rozjely právě dvě štafety Remerx Merida Team Kolín, které měly na prvním úseku jezdce kategorie elite Tomáše Paprstku resp. Filipa Eberla. Jen s malým odstupem ale předával na třetím místě junior Matěj Průdek z Nutrend Specialized Racing a jeho sestra na druhém úseku byla již v těsném kontaktu s Vendulou Kuntovou (Remerx Merida Team Kolín).

Nesvadba ale na třetím úseku nic neponechal náhodě. Rychle setřásl nejbližší soupeře a zcela bezpečně dojel pro sebe, i své dva spolujezdce, pro zlato.

„Vlastně jsem dostal předávku v kontaktu a na cílové rovince jsem jel již ve vedení spolu s juniorem z Remerxu. Nelenil jsem a šel rychle přes něj, třetinu okruhu jsem pak jel rychle, abych zkontroloval Honzu Škarnitzla. Když jsem jej ani neviděl, tak jsem si mohl dovolit zvolnit a kontrolovat pozici,“ řekl Jan Nesvadba, který zajel druhý nejrychlejší čas, když lepší byl pouze o devět vteřin Jan Škarnitzl.

IMG_2167-HDTV-(1080)-10HDTV-(1080)raha-repy-2015-mtb-cesky-pohar

Výsledky:

Štafetový závod:

1. Nutrend Specialized Racing (Průdek, Průdková, Nesvadba) 45:12, 2. Sram Mitas Trek (Jelínek, Czeczinkarová, Škarnitzl) +35, 3. Remerx Merida Team Kolín (Paprstka, Kuntová, Zeťák) +53, 4. GT Bike Plac Opportunity (Kubín, Ježková, Prudek) +2:56, 5. KC Kooperativa SG Jablonec n.N. IV (Sirůček, Havlíková, Bartizal) +3:20, 6. KC Kooperativa SG Jablonec n.N. III (Šimůnek,  Nosková, Zelený) +3:24.

Zdroj: ČSC