Kulhavý odstartuje sezonu za týden na Kypru

jardaUž ze třetího tréninkového kempu, v přípravě na letošní výjimečnou sezonu, se včera vrátil český reprezentant Jaroslav Kulhavý. Po dvou dvoutýdenních soustředěních na Mallorce tentokrát s trenérem Viktorem Zapletalem využili na týden teplého počasí a kopcovitého profilu ostrovu Gran Canaria.

“Je to takový bonus, běžně mívám soustředění v teple jen dvě. Letos kvůli olympiádě jsem chtěl mít ale 100% jistotu, že bude příprava co nejkvalitnější,” vysvětluje Jaroslav zařazení krátkého a intenzivnějšího tréninkového bloku na svých osobních stránkách.

“Poprvé od října jsem si zase sednul na bika. Před odletem jsem dostal nový model Epicu World Cup na rok 2016, tak jsem toho využil, abych se s ním sžil před prvními závody na Kypru, které mě čekají na přelomu února a března. Tréninky jsem ale absolvoval jen po asfaltu. Snažil jsem se znovu dostat i do vyšších intenzit, abych nebyl na Kypru úplně v šoku, ale podstatnou část tvořil pořád trénink vytrvalosti a síly. Sezóna bude dlouhá, se dvěma vrcholy a bude důležité mít kvalitní základ. Dobře připravený bych měl být až na duben a další měsíce.” říká český reprezentant.

Na Kypr, na tradiční otvírák sezony, zamíří Jaroslav už příští týden. Startovat bude v obou závodech Sunshine Cupu, jak čtyřdenním závodě Afxentia ve dnech od 25. do 28. února, tak i klasickém cross country následující týden v Oroklini.

Zdroj: jaroslavkulhavy.cz